Klub im. Lecha Kaczyńskiego dostanie od miasta 10 tys. zł

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Gdak
Błażej Dąbkowski

Klub im. Lecha Kaczyńskiego dostanie od miasta 10 tys. zł

Błażej Dąbkowski

Choć członkowie i sympatycy związanego z PiS Akademickiego Klubu Obywatelskiego wielokrotnie atakowali urzędników i prezydenta Poznania, magistrat przekaże organizacji 10 tys zł.

W pierwszej połowie listopada poznańskie stowarzyszenie Akademicki Klub Obywatelski im. Lecha Kaczyńskiego, by uczcić Narodowe Święto Niepodległości, zorganizuje po raz siódmy Koncert Niepodległościowy. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że zarząd organizacji związanej z PiS, zwrócił się w tej sprawie o pomoc finansową do magistratu. Przypomnijmy, że członkowie oraz sympatycy AKO od początku prezydentury Jacka Jaśkowiaka wielokrotnie krytykowali działania urzędu miasta. Osią sporu była przede wszystkim lokalizacja Pomnika Wdzięczności.

- Prezydentowi Jaśkowiakowi widocznie bardzo zależy na zachowaniu lewacko-libertyńskiej twarzy, dlatego nie chce, by Pomnik Najświętszego Serca Pana Jezusa w Poznaniu został wybudowany

- mówił kilka miesięcy temu na antenie Radia Maryja prof. Stanisław Mikołajczak, szef poznańskiego AKO oraz przewodniczący Komitetu Pomnika Wdzięczności.

Krytyka na prezydenta Poznania spadła także w ubiegłym roku przy okazji zakłócania obchodów Poznańskiego Czerwca. Przypomnijmy, że część środowiska prawicowego pojawiła się wtedy na placu Adama Mickiewicza wraz z transparentami z hasłami „Jaśkowiak podtrzymuje decyzję niemieckiego okupanta”, z kolei zwolennicy KOD okrzykami próbowali przerywać wystąpienie prezydenta Andrzeja Dudy. „Prezydent Poznania postanowił wykorzystać rocznicowe obchody Poznańskiego Czerwca 56 do bieżącej gry politycznej, do promowania KOD”- pisali w swoim oświadczeniu działacze AKO.

Jak działacze Akademickiego Klubu Obywatelskiego tłumaczą swoją prośbę o dofinansowanie ze strony władz Poznania i dlaczego są osoby, które ich zachowanie nazywają "moralnym zwycięstwem tęczowego Jacka"? O tym przeczytasz w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 62% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Błażej Dąbkowski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.