Klub Eskulap zamknięty. Co dalej?

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Dembiński
Paulina Rezmer

Klub Eskulap zamknięty. Co dalej?

Paulina Rezmer

Zawarta między Uniwersytetem Medycznym w Poznaniu a firmą Outside Art, operatorem klubu Eskulap, umowa wygasła z końcem czerwca. Na stronie internetowej klubu pojawiła się wczoraj informacja, że ten nie działa oficjalnie już od 6 września.

Jeszcze pod koniec lipca w rozmowie z „Głosem Wielkopolskim” dr Rafał Staszewski, zastępca kanclerza ds. szpitali klinicznych i rozwoju Uniwersytetu Medycznego zapewniał, że w drodze konkursu zostanie wyłoniony nowy operator.

Eskulap miał, zgodnie ze stanowiskiem uczelni, która jest właścicielem budynku mieszczącego klub, wznowić działalność wraz z nowym rokiem akademickim.

Tak było na jednym z ostatnich koncertów w Eskulapie:

Dziś Uniwersytet Medyczny nie komentuje kwestii.

- W związku z toczącymi się rozmowami na temat zagospodarowania tego terenu nie udzielamy komentarza w sprawie Eskulapa

- mówi prof. dr hab. Maciej Wilczak, rzecznik prasowy Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

- W obliczu zamieszania i niepewnej sytuacji wokół klubu nie planowaliśmy przy ul. Przybyszewskiego koncertów tej jesieni - przyznaje Tomasz Waśko z agencji koncertowej Go Ahead. - Jedyne zaplanowane przez nas wydarzenie to grudniowy koncert grupy Billy Talent. Czekamy na rozwój sytuacji, ale bierzemy pod uwagę, że będziemy musieli ten koncert przenieść. Większość naszych jesiennych wydarzeń odbędzie się w Hali nr 2 MTP - wyjaśnia.

Paulina Rezmer

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.