Kiedy trzeba nadać paczkę lub list...

Czytaj dalej
Piotr Jach

Kiedy trzeba nadać paczkę lub list...

Piotr Jach

W Łodzi są obecnie 122 placówki pocztowe i 160 skrzynek na listy. Żeby jednak nadać list, wcale nie trzeba fatygować się na pocztę...

Kto od kilku lat nie korzystał z usług Poczty Polskiej - a wiadomo, że tradycyjna korespondencja traci na popularności - w obliczu konieczności udania się do urzędu pocztowego może czuć się nieco zagubiony. W ciągu lat mapa placówek pocztowych uległa znacznym zmianom. Gdy trzeba nadać paczkę lub dokonać jakichś opłat, niejeden łodzianin zadaje sobie pytanie: gdzie jest najbliższa poczta?

W Łodzi działają obecnie 122 placówki pocztowe i jest to liczba od dwóch lat stała, jak informuje dyrekcja Poczty Polskiej. W ustaleniu ich adresów, o ile w sukurs nie przyjdzie np. sąsiadka, pomoże internet. Lokalizacje, numery telefonów oraz godziny otwarcia urzędów można sprawdzić w wyszukiwarce na stronie internetowej PP: placowki.poczta-polska.pl. Ich adresy można znaleźć również po zainstalowaniu w telefonie aplikacji Envelo, która poza lokalizacją urzędu pozwala także na zakup znaczków pocztowych, samodzielne ich drukowanie na domowej drukarce lub nawet nadanie tradycyjnego papierowego listu (treść wystarczy wpisać w aplikacji, list zostanie automatycznie zapakowany do koperty, zaadresowany i wysłany).

Nieco trudniej znaleźć skrzynkę pocztową, bo tych stojących poza urzędami zdecydowanie ubyło. W mieście jest ich obecnie już tylko 160.

- Na podstawie badań pozwalających sprawdzić zasadność rozmieszczenia skrzynek nadawczych, demontujemy te, do których trafia znikoma liczba przesyłek - tłumaczy Poczta Polska, przypominając jednocześnie, że listy można nadawać za pośrednictwem listonoszy.

Piotr Jach

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.