Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Katarzyna Groniec: Chciałam zrobić płytę malarską i filmową [ROZMOWA]

Czytaj dalej
Fot. Bartek Syta
Marek Zaradniak

Katarzyna Groniec: Chciałam zrobić płytę malarską i filmową [ROZMOWA]

Marek Zaradniak

Z Katarzyną Groniec, wokalistką, rozmawiamy o jej nowej płycie, początkach kariery i Poznaniu.

Płyta "Ach", która się właśnie ukazała to pierwszy Twój krążek od trzech lat. Dlaczego kazałaś Twoim fanom czekać tak długo na nowy album?
To już trzy lata? Początkowo "Ach!" miało powstać w czasie kiedy powstawała moja poprzednia płyta "ZOO". Prace nad „Ach!-em” rozpoczęły się dawno, pierwszy tekst powstał 6 lat temu. Płyta miała być gotowa dużo wcześniej, ale w miedzyczasie otrzymałam propozycję zaśpiewania koncertu z piosenkami Agnieszki Osieckiej, który przygotowałam i który po prostu tak odpalił, że graliśmy go przez trzy lata i w konsekwencji prace nad "Ach!" musiały zostały odłożone na później. Na trochę spokojniejszy moment. Do studia weszłam w lipcu zeszłego roku i album na rynku pojawiła się 16 marca.

Te piosenki są bardzo smutne. Spokojne. Nie ma tam właściwie przeboju, który by można od razu zapamiętać. Dlaczego wybrałaś właśnie takie piosenki?
Uważam,że to jedne z ładniejszych piosenek jakie do tej pory nagrałam, są bardzo melodyjne i właśnie, według mnie, wpadające w ucho. Lubię smutek i lubię piękno w nim zawarte. Wolałabym mówić, że to piosenki piękno-smutne niż po prostu smutne. Znajdą się wśród nich także utwory rytmiczne, mocniejsze momenty. To album bardzo spójny muzycznie. Chciałam zrobić płytę trochę malarską i trochę "filmową", przestrzenną dźwiękowo.

Kariera Katarzyny Groniec rozpoczęła się 30 lat temu w Poznaniu
Archiwum Kariera Katarzyny Groniec rozpoczęła się 30 lat temu w Poznaniu

W dalszej części rozmowy:

 • Jakie malarstwo inspiruje Katarzynę Groniec?
 • Kim była dla niej Agnieszka Osiecka?
 • Jakie są jej ulubione miejsca w Poznaniu?
Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Marek Zaradniak

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gloswielkopolski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.