Karnawałowa Noc Disco Polo 2017 w Sosnowcu. Zenon Martyniuk gwiazdą imprezy [WIDEO + ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Fot. Lucyna Nenow
MAO

Karnawałowa Noc Disco Polo 2017 w Sosnowcu. Zenon Martyniuk gwiazdą imprezy [WIDEO + ZDJĘCIA]

MAO

Karnawałowa Noc Disco Polo w Sosnowcu z Zenonem Martyniukiem była niezapomnianym wydarzeniem. Bawili się razem miłośnicy disco polo w wieku od 6. do 80. roku życia. Lekka, taneczna muzyka i tekst z jasnym przekazem. To przepis na przebój. Przebój disco polo. I choć często słysząc w radiu „Ona tańczy dla mnie” zespołu Weekend zżymamy się, że to mało ambitna muzyka, bez głębszych treści i zachodzimy w głowę, jak tego można słuchać na co dzień, to fenomen disco polo jest faktem. Muzyka, która święciła triumfy w latach 90.,wróciła ze zdwojoną siłą. Gale disco polo przyciągają tłumy w całej Polsce. W piątek, 13 stycznia przy muzyce disco polo bawiła się publiczność w Sosnowcu. Tam odbyła się Karnawałowa Noc Disco Polo 2017.

Karnawałowa Noc Disco Polo w Sosnowcu 2017

Dowodem na to, że przeboje disco polo nie przebrzmiały był sylwester 2016 w TVP2. Największą gwiazdą sylwestrowej nocy w Zakopanem był... Zenek Martyniuk, nazywany królem disco polo. A swój największy hit „Przez Twe oczy zielone zaśpiewał” w duecie z Marylą Rodowicz. Ten występ w telewizyjnej Dwójce oglądało ponad 5 milionów telewidzów, zapewniając telewizji publicznej największą widownię podczas tej wyjątkowej nocy.

Po tym występie na Marylę Rodowicz posypały się gromy. Koledzy z branży zarzucali jej, że rozmienia swój talent na drobne. Artystka jednak nie przejęła się krytyką argumentując, że disco polo słuchają wszyscy, ale nie wszyscy się do tego przyznają. I zdradziła, że sama po raz pierwszy usłyszała „Przez Twe oczy zielone”, kiedy po meczu Polska-Irlandia Północna na Euro 2016 we Francji weszła do szatni polskich piłkarzy, którzy śpiewali... przebój Zenka Martyniuka. Najgłośniej ponoć Kamil Grosicki. Było co świętować, bo przecież Polska wygrała 1:0. I to był pierwszy w historii reprezentacji Polski zwycięski mecz na Mistrzostwach Europy w piłce nożnej.

Jak podał portal Wirtualnemedia.pl, "Sylwestra z Dwójką” oglądało średnio 3,5 mln widzów, a w szczytowym momencie - 5 milionów.

Disco polo, chociaż narodziło się na wsiach, z impetem weszło na imprezy do dużych miast. Efekt? Gale disco polo są organizowane nie tylko na wioskach i w małych miasteczkach, ale w dużych miastach: Krakowie, Toruniu, Bydgoszczy, Zielonej Górze.

W piątek, 13 stycznia Karnawałowa Noc Disco Polo odbyła się w hali MOSiR w Sosnowcu. Wystąpili m.in.: Akcent, PowerPlay, Basta, Andre, a niekwestionowaną gwiazdą imprezy był Zenon Martyniuk. W piątkową noc w Sosnowcu bawiło się kilka tysięcy ludzi. Zobaczcie zdjęcia z Karnawałowej Nocy Disco Polo w Sosnowcu.

Noc Disco Polo w Sosnowcu WIDEO

MAO

Komentarze

6
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

yntelygynt

nasi w sejmnie dali CZADU,tam były wystepy,cała polska widziała
a jakie głosy,teraz maja przerwa,a mowili ze znowu wroca
CZEKAMY na artist z wiejskiej!!!!

POJDE

A JA POJDE NA kod-ZIARSKI WYSTEP
MOZE PANI MINISTER cos zaspiewa
nie puczzzzzzzzzzzzzz kiedy odjadeeeeeeeeeee

Bertie

Zjanon Martynjuk zbajstlowoł hadziajski fajer, kak w Russyji daliekoj ;) jo poczekom na koncert Heino in Kattowitz.

czapellka

Naprawde bylo z********* bylo mega mega mega fajnie nigdy się tak nie bawiłem jak tu w sosnowcu milowicach pozdrawiam serdecznie

pitoń

ortaliony furgały

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.