Karać za dopalacze jak za narkotyki!

Czytaj dalej
Piotr Jach

Karać za dopalacze jak za narkotyki!

Piotr Jach

Po sukcesie w zwalczaniu sklepów z dopalaczami Łódź idzie za ciosem w walce z tymi niebezpiecznymi substancjami.

Prawnicy łódzkiego magistratu przygotowali projekt ustawy delegalizującej dopalacze na równi z narkotykami. Wczoraj trafił do rąk łódzkich posłów.

- Wobec braku propozycji ze strony Sejmu i Ministerstwa Sprawiedliwości postanowiliśmy sami zgłosić projekt ustawy, którą napisaliśmy i skonsultowaliśmy ze służbami prawnymi, prokuraturą, policją i sanepidem w trosce o młode pokolenie Polaków - mówi prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

- Handel dopalaczami schodzi do sieci dilerskich i są one rozprowadzane jak narkotyki. Naszym zdaniem powinny być zatem penalizowane dokładnie tak samo - uważa mecenas Sebastian Bohuszewicz z zespołu powołanego przez prezydent Zdanowską do walki z dopalaczami. - Nasz projekt zakłada, że karalne będzie zarówno ich posiadanie, jak i wytwarzanie, wprowadzanie do obrotu, udzielanie czy przewożenie. Zdaniem prokuratury i policji, jest to jedyna metoda skutecznej walki z tym zjawiskiem.

Łódzki projekt zmian w ustawie o zwalczaniu narkomanii uznaje za dopalacze wszelkie środki psychoaktywne, które mogą powodować zagrożenie dla życia lub zdrowia człowieka.

Piotr Jach

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.