Kaliskie Spotkania Teatralne - Laury dla aktorów z Krakowa i Poznania. Najważniejsza jest zespołowość

Czytaj dalej
Fot. Bartłomiej Hypki
Bartłomiej Hypki

Kaliskie Spotkania Teatralne - Laury dla aktorów z Krakowa i Poznania. Najważniejsza jest zespołowość

Bartłomiej Hypki

Dwie Grand Prix 58. Kaliskich Spotkań Teatralnych trafiły do zespołów spektakli „Triumf woli” Pawła Demirskiego w reżyserii Moniki Strzępki oraz „Będzie pani zadowolona...” w reżyserii Agaty Dudy-Gracz.

Jedenaście spektakli konkursowych, spotkania z 95 grającymi w nich aktorami oraz twórcami, liczne imprezy towarzyszące i zadowolona publiczność. Sceniczny maraton 58. Kaliskich Spotkań Teatralnych zakończył w sobotę pozakonkursowy muzyczny spektakl „Leningrad” w wykonaniu artystów Teatru Piosenki Strefa Kultury Wrocław. Zaraz potem poznaliśmy werdykt jury.

Przyznało ono tym razem aż dwie równorzędne Grand Prix dla zespołów spektaklu „Triumf woli” Pawła Demirskiego w reżyserii Moniki Strzępki z Narodowego Starego Teatru w Krakowie (rozmowę z odtwórcą jednej z ról, kaliszaniem Krystanem Durmanem, mogą Państwo przeczytać na str. 24) oraz „Będzie pani zadowolona, czyli rzecz o ostatnim weselu we wsi kamyk” w reżyserii Agaty Dudy-Gracz z Teatru Nowego w Poznaniu.

- Nieoczekiwanie jury, składające się z praktyków teatru, czyli ze mnie jako aktorki i pana Rudolfa Zioło jako reżysera oraz teoretyków - krytyków, Jacka Cieślaka i Jacka Wakara, było zgodne - mówi Anna Ilczuk, przewodnicząca. - Nie wyobrażaliśmy sobie wyróżnić z tych obu spektakli zespołowych kilka osób, a reszty nie nagrodzić. Byłoby to nieprawdziwe, bo na te role, na sytuację sceniczną i na poszczególne dialogi i monologi pracuje cały zespół.

Pozostało jeszcze 66% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Bartłomiej Hypki

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.