Jeżeli coś dobrze obiecasz, to już nawet dać nie musisz

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Matusik
Włodzimierz Zapart

Jeżeli coś dobrze obiecasz, to już nawet dać nie musisz

Włodzimierz Zapart

Nauczyciela trudno porównać do górnika czy policjanta. Praca w szkole wiąże się z inną specyfiką, więc środowisko nauczycielskie jest sfeminizowane. Może właśnie ten szczegół spowodował, że rządząca prawica pozwala sobie na lekceważenie tej grupy zawodowej.

Wiadomo przecież, że nauczyciele (w większości nauczycielki) nie będą na ulicach Warszawy palić opon ani nie użyją sikawek z gnojowicą - jak mogliby postąpić rozwścieczeni rolnicy.

Wściekłość to jednak rzecz straszna i mądra władza stara się jej unikać, a już na pewno nie prowokuje jej bez potrzeby. W przypadku strajku szkolnego nasza władza przyjęła jednak taktykę bezczelnych szatniarzy: nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi? Doszły do tego jątrzące wypowiedzi politycznych harcowników, dotyczące pieniędzy dla krów i świń, czy pracy dla idei, którą za 19 tysięcy miesięcznie wykonuje pan marszałek Karczewski. Doprowadziło to do eskalacji konfliktu, która wczoraj zmusiła rządzących do uchwalania nowego prawa oświatowego. Na chybcika zdyscyplinowani posłowie zajmowali się ustawą, która miała umożliwić terminowe przeprowadzenie matur. Pomysł był realizowany w niesłychany sposób: oceny uczniom w razie potrzeby mógłby wystawiać urzędnik z gminy. Na taki horrendalny koncept chyba nawet komuniści by się nie zdobyli.

Pozostało jeszcze 60% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Włodzimierz Zapart

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.