Anastazja Bezduszna

Jak prawidłowo przechowywać wędliny kupione w sklepie?

Jak prawidłowo przechowywać wędliny kupione w sklepie? Fot. 123rf
Anastazja Bezduszna

Podstawą zdrowego odżywiania są przemyślane zakupy. Taką zasadą powinniśmy się kierować również przy wyborze i kupnie wędliny.

Najdłużej zachowują świeżość te wędliny, które są suszone, podsuszane i wędzone oraz sprzedawane w naturalnych osłonkach. Jeżeli decydujemy się na wędlinę w plasterkach, trzeba pamiętać, aby zaopatrzyć się w taką ilość, jaką zdołamy zjeść w ciągu najbliższych dni. Paczkowane produkty będą nadawać się do spożycia w ciągu dwóch dni od otwarcia.

Jeśli jednak planujemy zaopatrzyć się w większą ilość wędliny, warto zdecydować się na tę w jednym kawałku - zachowa ona świeżość znacznie dłużej.

Optymalną temperaturą dla wszystkich wyrobów wędliniarskich jest od 0 do 6 stopni. Co więcej, dobrym nawykiem jest opakowywanie wędliny spożywanej na bieżąco w pergamin, który zapewnia produktowi świeżość dzięki dostępowi powietrza.

Folia aluminiowa sprawdza się jedynie krótkoterminowo - odcina zupełnie kontakt z powietrzem, czego rezultatem może być powstawanie pleśni.

Anastazja Bezduszna

Wiedza daje wolność – tak brzmi moja dewiza życiowa. Wierzę w połączenie dziennikarstwa „starej szkoły” - szukania informacji w wielu źródłach i dokładnego ich sprawdzania z nowoczesnymi technologiami, dlatego chętnie po nie sięgam. Film lub galeria nie zastąpi solidnie napisanego tekstu, ale może go wzbogacić, a obraz czasem bardziej przemówi do wyobraźni.

Interesuje mnie wszystko to co składa się na codzienność: sprawy konsumenckie, ekologia na co dzień, zero waste. Bliskie są mi także tematy edukacyjne, zwłaszcza dotyczące szkolnictwa wyższego oraz te związane ze zdrowiem Wielkopolan.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.