Jak cię widzą, tak cię piszą. Dziś oceniamy styl Adama Nawałki [AKTYWNE ZDJĘCIE]

Czytaj dalej
Fot. Fot. ARC
Tatiana Szczęch

Jak cię widzą, tak cię piszą. Dziś oceniamy styl Adama Nawałki [AKTYWNE ZDJĘCIE]

Tatiana Szczęch

Tatiana Szczęch, stylistka, ocenia stylizację trenera polskiej reprezentacji Adama Nawałki.

Jeszcze kilka dni temu piłka nożna była na ustach wszystkich Polaków. Sama, choć do kopania piłki mam dość ambiwalentny stosunek, oglądałam wszystkie mecze z udziałem naszych rodaków. Oprócz przyglądania się temu, co na boisku, moje zainteresowanie wzbudził też trener polskiej reprezentacji Adam Nawałka. Wyjątkowo stylowy mężczyzna. Ma on w sobie coś, co sprawia, że nawet jeśli nie do końca jest idealnie, patrzy się na niego z przyjemnością i nie ma cienia wątpliwości, że ten pan ma styl.

Mieszkanie za czytanie

Zdjęcie, któremu dziś się przeglądam, zrobiono podczas jednego z meczów, w którym grali Polacy.
Myślę, że wszystkie pochwały, jakie nasz bohater zbiera za swój wizerunek, w głównej mierze mają związek z tym, że jego stylizacje są doskonałe pod względem kolorystycznym. Już kiedyś wspominałam o tym, że kolor ma niezwykłą moc. I nawet jeśli rzeczy nie mają perfekcyjnego fasonu, ale są dopasowane idealnie do urody, cery, włosów i oczu - wszyscy uznają, że wyglądamy świetnie. To od kolorów zależy, jakie zrobimy pierwsze, ogólne wrażenie, to od nich zależy, czy zaprezentujemy się zdrowo i świeżo. U pana Adama kolory są na 6.

Oceniany zestaw to tak zwana sportowa elegancja. Z jednej strony - elegancki kołnierzyk gładkiej koszuli, klasyczne garniturowe spodnie, a z drugiej - zamiast marynarki mamy sweter, kołnierzyk jest rozpięty i przez to nie występuje w towarzystwie krawatu, a buty są w mocno kontrastowym kolorze do całości.

Kiedyś swetry były traktowane tylko i wyłącznie jako element garderoby, który miał ochraniać przed chłodem. Dziś zyskują one na znaczeniu i ich walory estetyczne są równie ważne, jak wszystkich innych elementów garderoby. Sweter z trójkątnym wycięciem jest jednym z podstawowych modeli męskich swetrów. Idealnie nadaje się do noszenia w zestawie z koszulą, a gdy wycięcie jest głębsze - można dodatkowo założyć do zestawu mniej formalny krawat.

Plus za okulary - dobrze dobrane do kształtu twarzy, linii brwi, także kolorystycznie.

Wytknąć mogę dwie rzeczy:
1. Spod rękawów swetra powinny wyglądać mankiety koszuli.
2. Spodnie mają odrobinę za długie nogawki, bo załamań materiału jest znacznie więcej niż jedno, jak to być powinno.

Moja ocena: 5 (bo jak wspominałam wcześniej, w przypadku Adama Nawałki łatwo wybaczyć niedostatki stylizacyjne).

Tatiana Szczęch: konsultant wizerunku. Ekspert ds. wizerunku portalu HR Polska. Właścicielka Centrum Kreowania Wizerunku SYNERGIA znajdującego się w Gliwicach.
www.synergiastyl.pl
www.tatianaszczech.blogspot.com
www.facebook.com/CentrumKreowaniaWizerunkuSYNERGIA

Tatiana Szczęch

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.