Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Jacek Jaśkowiak zwalnia Macieja Wudarskiego: "Prawo do Miasta woli być z PiS"

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Gdak
Błażej Dąbkowski

Jacek Jaśkowiak zwalnia Macieja Wudarskiego: "Prawo do Miasta woli być z PiS"

Błażej Dąbkowski

Maciej Wudarski nie będzie już wiceprezydentem Poznania. Jego miejsce zajmie Katarzyna Kierzek-Koperska z Nowoczesnej. To pierwsza poważna roszada personalna po wygranych przez Jacka Jaśkowiaka wyborach.

Jacek Jaśkowiak przed wyborami zapowiadał, że dojdzie do zmiany na najważniejszych stanowiskach w mieście. Dotyczyło to zarówno jego zastępców, jak i spółek miejskich. Już kilka tygodni przed wyborami mówiło się, że swoje stanowisko może stracić wiceprezydent Maciej Wudarski z Prawa do Miasta.

ZOBACZ TEŻ:


Działacze Platformy Obywatelskiej z jednej strony byli przekonani, że koalicja stworzona przez PdM i inne organizacje pozarządowe nie zdobędzie ani jednego mandatu w radzie miasta (PdM zdobyło jednak dwa), z drugiej obiecali stanowiska działaczom Nowoczesnej, z którymi współtworzy Koalicję Obywatelską. Nie był też pewny los Tomasza Lewandowskiego oraz Jędrzeja Solarskiego. Teraz Jacek Jaśkowiak postanowił przeciąć wszelkie spekulacje.

Prezydent tłumaczy, że nie tylko Mariusz Wiśniewski może spać spokojnie.

- Nie mam też żadnych wątpliwości co do dalszej współpracy z Jędrzejem Solarskim

– mówi. Wiadomo już, że nowym zastępcą prezydenta zostanie Katarzyna Kierzek-Koperska z Nowoczesnej. Wynika to z ustaleń koalicyjnych między ugrupowaniami tworzącymi Koalicję Obywatelską. Przypomnijmy, że J. Jaśkowiak mówił, że stanowisko wiceprezydenta pojawi się dla reprezentanta Nowoczesnej, jeśli partia zdobędzie co najmniej 4 mandaty w radzie miasta.

W dalszej części artykułu dowiesz się m.in. jak społecznicy tłumaczą decyzję prezydenta, a także jak swoją decyzję argumentuje Jacek Jaśkowiak.

Pozostało jeszcze 60% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Błażej Dąbkowski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gloswielkopolski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.