Jacek Jaśkowiak zwalnia Macieja Wudarskiego: "Prawo do Miasta woli być z PiS"

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Gdak
Błażej Dąbkowski

Jacek Jaśkowiak zwalnia Macieja Wudarskiego: "Prawo do Miasta woli być z PiS"

Błażej Dąbkowski

Maciej Wudarski nie będzie już wiceprezydentem Poznania. Jego miejsce zajmie Katarzyna Kierzek-Koperska z Nowoczesnej. To pierwsza poważna roszada personalna po wygranych przez Jacka Jaśkowiaka wyborach.

Jacek Jaśkowiak przed wyborami zapowiadał, że dojdzie do zmiany na najważniejszych stanowiskach w mieście. Dotyczyło to zarówno jego zastępców, jak i spółek miejskich. Już kilka tygodni przed wyborami mówiło się, że swoje stanowisko może stracić wiceprezydent Maciej Wudarski z Prawa do Miasta.

ZOBACZ TEŻ:


Działacze Platformy Obywatelskiej z jednej strony byli przekonani, że koalicja stworzona przez PdM i inne organizacje pozarządowe nie zdobędzie ani jednego mandatu w radzie miasta (PdM zdobyło jednak dwa), z drugiej obiecali stanowiska działaczom Nowoczesnej, z którymi współtworzy Koalicję Obywatelską. Nie był też pewny los Tomasza Lewandowskiego oraz Jędrzeja Solarskiego. Teraz Jacek Jaśkowiak postanowił przeciąć wszelkie spekulacje.

Prezydent tłumaczy, że nie tylko Mariusz Wiśniewski może spać spokojnie.

- Nie mam też żadnych wątpliwości co do dalszej współpracy z Jędrzejem Solarskim

– mówi. Wiadomo już, że nowym zastępcą prezydenta zostanie Katarzyna Kierzek-Koperska z Nowoczesnej. Wynika to z ustaleń koalicyjnych między ugrupowaniami tworzącymi Koalicję Obywatelską. Przypomnijmy, że J. Jaśkowiak mówił, że stanowisko wiceprezydenta pojawi się dla reprezentanta Nowoczesnej, jeśli partia zdobędzie co najmniej 4 mandaty w radzie miasta.

W dalszej części artykułu dowiesz się m.in. jak społecznicy tłumaczą decyzję prezydenta, a także jak swoją decyzję argumentuje Jacek Jaśkowiak.

Pozostało jeszcze 60% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Błażej Dąbkowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.