Jacek Jaśkowiak ogłasza program wyborczy: „Nie będzie fajerwerków. Będzie pot, łzy i ciężka praca”

Czytaj dalej
Fot. Waldemar Wyelgalski
Nicole Młodziejewska

Jacek Jaśkowiak ogłasza program wyborczy: „Nie będzie fajerwerków. Będzie pot, łzy i ciężka praca”

Nicole Młodziejewska

W piątek prezydent Jacek Jaśkowiak przedstawił swój program wyborczy. Hasło jego kampanii brzmi: „Poznań - kierunek Europa”. Prezydent planuje kontynuować dotychczasowe działania, by finalnie Poznań znalazł się w czołówce miast europejskich.

– Będę stawiał dalej na to, co robiłem od lat. Będziemy słuchać obywateli, będziemy robili to wszystko, co robią miasta europejskie

- zapewnia Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

I dodaje: – Zawsze w przypadku miast ma miejsce jakaś rywalizacja. My nie chcemy rywalizować w zakresie komfortu życia i rozwiązań z Gdańskiem, Krakowem czy Wrocławiem. My chcemy rywalizować już z tymi najlepszymi miastami europejskimi i zakładamy, że w ciągu pięciu lat uda nam się to zrobić.

Jacek Jaśkowiak ogłasza program wyborczy: „Nie będzie fajerwerków. Będzie pot, łzy i ciężka praca”
Nicole Młodziejewska – Nie będę przekonywał poznaniaków do siebie obietnicami metra, nowych stadionów, inwestycji za miliard lub dwa – mówił podczas piątkowej konferencji Jacek Jaśkowiak.

Prezydent podkreśla, że chce, by Poznań był miastem nowoczesnym i obywatelskim. Zapowiada kolejne remonty torowisk, zakup nowych autobusów i tramwajów, remont kamienic. Jak mówi, zadba również o tych, którzy radzą sobie najsłabiej.

Zobacz też: Co obiecują kandydaci na prezydenta Poznania?

– Będziemy budować mieszkania socjalne czy też uzupełniać rynek deweloperski przez budowę nowych mieszkań komunalnych. To wszystko, co robiliśmy do tej pory będziemy robić szybciej i sprawniej - zaznacza.

Jacek Jaśkowiak pełni urząd prezydenta Poznania od 2014 roku. Tegoroczne wybory, to w jego przypadku bardziej obrona dotychczasowego tytułu.

– Ja przede wszystkim sprawuje urząd. Nie mam takiej sytuacji, jaką mają inni kandydaci, którzy muszą pokazać swój pomysł na Poznań, pokazać to jakimiś osiągnięciami z przeszłości. Ja mogę pokazać to, co zrobiliśmy już teraz. Dla mnie praca w zakresie kampanii wyborczej będzie pracą dodatkową. Będę koncentrował się na pracy dla Poznania, nawet jeżeli będzie to kosztem kampanii – mówi prezydent.

Jacek Jaśkowiak podkreśla również, że będzie brał udział w debatach. Ale z jednym zastrzeżeniem.

– Zadeklarowałem, że w telewizji publicznej nie będę brał udziału w debatach z uwagi na to, że w tej chwili to, co robi telewizja publiczna jest zaprzeczeniem dziennikarstwa. To maszyna propagandowa rządzącej partii. Wobec tego z taką telewizją i z takimi dziennikarzami nie będę uczestniczyć w debatach, bo to nie będzie debata. To będzie farsa debaty

- komentuje.

Jaśkowiak walczy o drugą kadencję jako przedstawiciel Koalicji Obywatelskiej, czyli Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej.
– Jesteśmy dosyć dobrze zgraną drużyną, gdybym miał użyć analogii piłkarskiej. I każdy zna swoje miejsce w tym zespole, każdy wie, co ma robić. Mamy też dobrego trenera. A gdybym miał użyć analogii z tego sportu, który kocham najbardziej, to mam naprawdę świetne zaplecze w narożniku – podkreśla J. Jaśkowiak.

Jak sam mówi, koalicja powstało, ponieważ w dzisiejszych czasach należy szukać wspólnych mianowników, a nie prowadzić do kolejnych podziałów.

– Cieszę się, że jesteśmy wzmocnieni właśnie tymi wszystkimi osobami, które są w Nowoczesnej aktywne, że potrafimy wspólnie wypracować kompromisy, bo to jest zawsze ważne, a nie takie stawianie na swoim. Mogę obiecać, że jeżeli wygram te wybory, to nie będzie fajerwerków. Będzie pot, łzy i ciężka praca tych, którzy ze mną będą chcieli zmienić Poznań na lepsze.

W piątek przedstawiono również kandydatów do rady miasta. Liderami list Koalicji Obywatelskiej będą: Katarzyna Kierzek - Koperska, Małgorzata Dudzic - Biskupska, Marek Sternalski, Mariusz Wiśniewski, Grzegorz Ganowicz i Jacek Jaśkowiak.

Nicole Młodziejewska

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

plus.gloswielkopolski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.