Ja daję samochód, ty przesyłkę i trafia ona we właściwe miejsce

Czytaj dalej
Marta Danielewicz

Ja daję samochód, ty przesyłkę i trafia ona we właściwe miejsce

Marta Danielewicz

Give Your Box - to poznański startup, który ma szansę zastąpić firmy kurierskie i listonoszy. Nie mają problemu z meblami, sprzętem sportowym, czy... zwierzętami.

Mieszkasz w Poznaniu, jednak twoja rodzina w Szczecinie? Musisz wysłać im w tempie ekspresowym niewymiarową lub nietypową paczkę, a żadna firma kurierska nie chce się podjąć, lub może, ale z opóźnieniem tego zadania? Dla osób, które myślą, że to już sytuacja bez wyjścia powstał Give Your Box. To pomysł, który łączy osoby chcące łatwo przesłać paczkę z kierowcami, którzy akurat podróżują w tym samym kierunku.

Mówi się, że potrzeba jest matką wynalazków. Dziś, można by powiedzieć, że startupów. - Pomysł na założenie startupu Give Your Box narodził się wtedy, gdy nasz prezes musiał w tempie ekspresowym wysłać dokumenty do innego miasta w Polsce. Najpierw taksówką, potem przesyłką konduktorską, następnie znów taksówką. Dużo nerwów, kosztów a i tak dotarła z opóźnieniem - mówi Jakub Tyczyński z Give Your Box.

Działanie serwisu jest zbliżone do znanego portalu Blablacar, jednak zamiast pasażerów przewożone są przesyłki. Te mogą być różne. Od mebli, dokumentów, po sprzęt sportowy, żywność a nawet zwierzęta. W przeciwieństwie do usług firm kurierskich, nadawcy w Give Your Box nie są ograniczeni skomplikowanymi regulaminami, restrykcyjnymi wymogami dotyczącymi pakowania przesyłek czy całym szeregiem opłat dodatkowych za wagę lub przesyłkę niestandardową.

Zasada działania jest prosta. Na stronie serwisu ogłaszają się kierowcy, których podróż odbywa się w konkretnym kierunku. Można się do nich odezwać a oni przy okazji i za drobną opłatą, ustaloną indywidualnie z nadawcą, dostarczą przesyłkę. Serwis oferuje cały szereg mechanizmów zwiększających wiarygodność i wzajemne zaufanie użytkowników, a także gwarancję do wysokości 3 tys. zł na każdą przesyłkę w przypadku jej kradzieży lub zniszczenia. Na szczęście, takie sytuacje nie miały jeszcze miejsca. Wszystkie dane osób rejestrujących się w serwisie są weryfikowane.

- Kontakt z kierowcą możliwy jest tylko za pomocą telefonu kontaktowego. Ten jest dostępny za jeden punkt, czyli po wpłaceniu złotówki do naszego serwisu. Na starcie każdy otrzymuje gratis 10 takich punktów - mówi Jakub Tyczyński.

Startup powstał w marcu 2016 roku w Poznaniu. Give Your Box swoim zasięgiem obejmuje ponad 2796 miast. Jednak w tym roku zamierza poszerzyć swoją działalność poza granice Polski. - Serwis jest młody i ewoluuje. Planujemy kilka dużych zmian. Przede wszystkim to kierowcy będą się głównie u nas ogłaszać. Strona też będzie dostępna w kilku wersjach językowych, gdyż zdarza się że paczki dostarczane są z zagranicy - tłumaczy Tyczyński.

Marta Danielewicz

Zajmuję się głównie tematyką z zakresu ochrony środowiska, śledzę także rozwój lokalnego biznesu. Tropię afery toksyczne, bacznie obserwuję zmiany w świadomości i prawie dotyczące ochrony środowiska. Staram się rzetelnie i na bieżąco informować przed jakimi wyzwaniami stoimy w obliczu zmian klimatycznych, stepowienia Wielkopolski i suszy. Z kolei w biznesie podziwiam nowe rozwiązania technologiczne, kibicuję małym i dużym firmom, stosującym się do zasad CSR, piszę o prawach pracownika, a także o tych, którzy o nie walczą.
Prywatnie mam szczęście być właścicielką psa, który został interwencyjnie odebrany z pseudohodowli, lubię dobrą kuchnię, niskobudżetowe podróże po świecie, a także filmy animowane.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.