Instytut Konfucjusza Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Czytaj dalej

Instytut Konfucjusza Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Sieć Instytutów Konfucjusza została zainicjowana w 2004 roku w celu promocji języka i kultury chińskiej na świecie. Działalność Instytutu Konfucjusza w Poznaniu rozpoczęto w czerwcu 2008 roku.

DZIAŁALNOŚĆ KULTURALNA

Przez ostatnie dziesięć lat nasz Instytut aktywnie angażował się budowę i urozmaicenie kulturalnego życia Poznania, organizując lub współorganizując różnorodne wydarzenia artystyczne: wystawy, spektakle, koncerty, pokazy filmowe oraz warsztaty. Corocznie, chcąc przybliżyć poznaniakom tradycje Państwa Środka, organizujemy również obchody najważniejszych chińskich świąt.

OFERTA DYDAKTYCZNA

Jednym z głównych celów Instytutu Konfucjusza w Poznaniu jest nauka i szerzenie zamiłowania do języka chińskiego.

W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wachlarz kursów językowych prowadzonych na różnych poziomach zaawansowania. Coś dla siebie znajdzie zarówno ten, kto dopiero wkracza w świat chińskich znaków, jak i doświadczony „sinofil” pragnący poszerzyć swoją wiedzę. Zajęcia prowadzone są w dwóch trybach: „intensywnym” – dwa razy w tygodniu oraz „małych kroczków” – raz w tygodniu.

Nie zapominamy także o najmłodszych, których zapraszamy na specjalnie dla nich przygotowane kursy językowe, jak również na zajęcia kulturowo-językowe prowadzone w wakacje oraz ferie zimowe.

Wszystkim, dla których idealny wakacyjny wypoczynek to czas spędzony z książką do chińskiego proponujemy intensywny, dwutygodniowy kurs wakacyjny (na kilku poziomach zaawansowania).

PROGRAMY STYPENDIALNE

Nauka języka to jednak nie tylko siedzenie nad książkami, ale przede wszystkim osobisty kontakt z ludźmi, którzy posługują się nim na co dzień. Dlatego też nasz Instytut daje Państwu niepowtarzalną okazję wyjazdu do Chin.

Wszystkich, niezależnie od poziomu języka, zapraszamy na „Summer Camp” w Tianjinie, organizowany przez nas we współpracy z Tianjin University of Technology. Dwutygodniowy program obejmuje wykłady oraz praktyczne zajęcia językowe z języka chińskiego, a także różnego rodzaju warsztaty kulturowe.

Osobom, które pragną związać swój los z Chinami na dłużej proponujemy semestralne. roczne lub dwuletnie stypendia Instytutu Konfucjusza, które obejmują naukę, zakwaterowanie, ubezpieczenie oraz comiesięczne kieszonkowe.

EGZAMINY HSK I BCT

Dodatkowo, dla każdego, kto chciałby sprawdzić zdobytą podczas kursów wiedzę oraz otrzymać uznawany przez uniwersytety i firmy na całym świecie certyfikat znajomości języka dwa razy w roku organizujemy międzynarodowy egzamin znajomości języka chińskiego HSK oraz międzynarodowy egzamin języka biznesowego BCT.

Po wszelkie informacje zapraszamy na naszą stronę internetową: konfucjusz.amu.edu.pl.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.