Imprezowy weekend w Lubuskiem (11-13 grudnia)

Czytaj dalej
Fot. Jakub Pikulik
red.

Imprezowy weekend w Lubuskiem (11-13 grudnia)

red.

Jakie wydarzenia kulturalne czekają na nas w trakcie weekendu, 11-13 grudnia w Lubuskiem.

Na co się wybrać w weekend? Poleca Zdzisław Haczek z "Gazety Lubuskiej"

PIĄTEK, 11 GRUDNIA

„Nastrój się dobrze na święta”, to nie tylko warsztaty dla dzieciaków. To też wspólna zabawa uczniów, rodziców i nauczycieli oraz spotkanie z ciekawymi gośćmi. Szkołę odwiedzą m.in. przedstawiciele żużlowców ze Stali Gorzów.
Zespół Szkół nr 13, ul. Szwoleżerów, piątek, 16.00, wstęp darmowy.

Bohaterami baśni jest gromada krasnoludków, którymi rządzi król Błystek. Jakie spotkają ich przygody? Trzeba zobaczyć.
Teatr Osterwy, ul. Teatralna, piątek, 10.00, bilety: 19 - 25 zł.

Błażej Król
Jakub Pikulik Błażej Król

Błażej Król, gorzowianin, muzyk, kompozytor, wokalista i autor tekstów, który właśnie został nominowany do Paszportu Polityki. Po wydaniu najnowszej płyty „Wij”, muzyk został nazwany przez krytyków, jednym z najbardziej intrygujących wykonawców pokolenia 30-latków. Jego muzykę cechuje klimat i pełne słownej żonglerki teksty piosenek.
KCK, ul. Sikorskiego, piątek, 20.00, bilety: 20 - 30 zł.

Film powstał na kanwie wydarzeń z życia Magdy Prokopowicz, zmarłej założycielki Fundacji Rak’n’Roll.
Kino MOK, al. Konstytucji 3 Maja, piątek, 17.00.

Ten film opowiada o dziewczynie mieszkającej na wysypisku śmieci pod Moskwą, zaledwie 20 km od Kremla.
Kino 60 Krzeseł, ul. Pomorska, piątek, 20.10.

„Makbet” to ponadczasowa opowieść o krwawej grze o tron w średniowiecznej Szkocji z Michaelem Fassbenderem i Marion Cotillard w rolach głównych.
Kino Helios, piątek, 17.30.

Błażej Król
filmweb.pl

Teraz będzie można zobaczyć trzy części serii „Gwiezdnych Wojen”: „Mroczne widmo”, „Atak klonów” oraz „Zemstę Sithów”. W przyszły czwartek kolejne trzy części filmu. To dobry wstęp przed premierą „Przebudzenia mocy”.
Klub Macoolutura, al. Piastów, piątek o 18.00, wstęp darmowy.

Błażej Król
Zdzisław Haczek Las Melinas

Fani grupy, którą tworzą muzycy z Żar, Trzebiela , potwierdzą, że kiedy scenę biorą we władanie Las Melinas, trudno ustać w miejscu. Ta energetyczna, 9-osobowa orkiestra skutecznie porywa swoimi trąbkami i puzonami w tany fanów ska, reggae, swingu i rock’n’rolla. Grupa ma na koncie płyty „The Best Of 2008 - 2011”, „Skala powagi”.
Klub 4 Róże dla Lucienne, Stary Rynek, piątek, 20.00, bilety: 15 zł.

W „Ja Ciebie też...”, w reżyserii Lecha Mackiewicza, młodzi aktorzy mieszkają razem. Ich przyjaźń, lojalność, uczucia zostają wystawione na ciężką próbę... Spektakl grany jest w dwóch różnych obsadach, tzw. białej i w czarnej.
Lubuski Teatr, piątek, sobota, 19.00, niedziela, 18.00, bilety: 35/40 zł.

Co „piszczy” w lubuskiej sztuce? W którym kierunku podążają nasi artyści różnych pokoleń? Jakie trendy dominują w ich twórczości? Odpowiedź już od dziś w Galerii BWA, gdzie swoje najnowsze prace - obrazy, grafiki, rzeźby - zaprezentuje ok. 50 twórców z całego województwa. Salon Jesienny to wystawa organizowana od 1972 roku. „Z założenia ma być świętem sztuki” - piszą organizatorzy. Przy okazji będzie można promocyjnie nabyć katalogi lubuskich artystów.
Galeria BWA, al. Niepodległości, piatek, 19.00 - wernisaż, wstęp wolny.

W Galerii Sztuki Marii Idzikowskiej przedświąteczna wystawa i takiż klimat. Od kilku dni ciekawe obrazy prezentują tu uczestnicy Pleneru Malarskiego - „Z Kazimierza do Sławy”. Piękno natury, pejzażu, kobiecego ciała, architektury uchwycili na płótnie: Cezary Garbowicz, Jacek Kośmiński, Janusz Olszewski, Małgorzata Chmielowska, Mariusz Płoszaj-Mazurek, Mieczysława Izdebska-Łazorek, Olaf Olasiński, Dorota Otulska, Waldemar Wojczakowski, Mikołaj Wojczakowski.
Galeria Sztuki w Starej Fabryce, ul. Fabryczna, piątek, sobota, 11.00-18.00.

W piątek i w sobotę - imprezy pod szyldem Strefa Disco. Najlepsze hity z lat 80., 90. i disco polo.
Klub Strefa67, ul. Chrobrego, sobota o 20.00, bilety: 5/10 zł.

Żagański klub Elektrownia nie odpuszcza i co weekend szykuje swoim słuchaczom co raz to nowe niespodzianki z różnych muzycznych rejonów. Tym razem zaprasza na rocka, ale tego instrumentalnie rozbudowanego, z lekkim zacięciem psychodelicznym i metalowym. Wystąpi trio zespołów. Najpierw Astheria, potem żarska formacja Dragon¬fly. A na deser koncert gwiazdy piątkowego wieczoru, czyli grupa This Cold. Impreza rozpoczyna się o 20.30. Bilety są do nabycia w pubie po 15 zł. Jednocześnie zapowiadamy prawdziwą niespodziankę 12 grudnia! Tego dnia o 20.00 odbędzie się koncert zespołu Fort BS, legendy punk rocka.
Klub Elektrownia, piątek o godz. 20.30.

SOBOTA, 12 GRUDNIA

Błażej Król
mat. organizatora Zespół Zimowa

Zespół Zimowa został okrzyknięty przez Piotra Stelmacha z radiowej Trójki polskim debiutem 2015 roku. Zimowa, to projekt z Wodzisławia Śląskiego, który tworzą: wokalistka Aneta Maciaszczyk, instrumentalista Michał Mentel oraz towarzyszący im muzycy: Michał Husak i Jakub Buczek. Zespół łączy inspiracje noise-popem oraz alternatywą lat 80. i 90. z najnowszymi brzmieniami.
Grota Sztuki, ul. Jagiełły, sobota, 21.00, bilety: 10 zł.

Trzy gorzowskie kina: Helios, Cinema 3D oraz kino 60 Krzeseł dołączyły do ogólnopolskiego Święta Kina. A to oznacza, że w sobotę w tych trzech kinach będziemy oglądać filmy za 11 zł! ( w wersji 3D bilety będa kosztowały 14 zł).Święto Kina ma popularyzować oglądanie filmów na dużym ekranie.

Klub Czytających Rodzin „Przystanek Czytankowo” tym razem zaprasza na opowiadania z książki Lotty Olsson „Wierzcie w Mikołaja!”. Oprócz czytania będzie też czas na zrobienie pięknych kartek świątecznych.
Biblioteka Pedagogiczna, ul. Łokietka, sobota, 11.00.

Paweł Jarosz , nauczyciel i muzyk, opisuje życie za pomocą ballad i piosenek znanych i nieznanych autorów, wśród nich największych, takich jak Leonard Cohen, Bułat Okudżawa, Włodzimierz Wysocki. Będą też piosenki świąteczne.
SMOK, ul. 1 Maja, sobota, 18.00, wstęp darmowy.

„Autorytety” tak zatytułowana jest wystawa fotografii Piotra Wołyńskiego, który od końca lat 70. zajmuje się fotografią w obszarze sztuki. Jest autorem wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych.
MOS, ul. Pomorska, sobota, 17.00, wstęp darmowy.

To będzie Świąteczny Turniej Szachowy dla dorosłych oraz młodzieży powyżej 15. roku życia. System rozgrywek: szwajcarski, tempo gry: 15 min. na zawodnika, ilość rund: 9.
Konferencyjna MOK, al. Konstytucji 3 Maja, sobota, 9.45. Wpisowe 15 zł.

Zapraszamy do pubu Kaflowego na dwa koncerty. W najbliższą sobotę o godz. 20.00 w ramach trasy Confession Tour zagra tu wrocławski zespół Synapsa. Zaczynali od punk rocka jako zespół The Squatters, w 2007 r. na jego bazie powstała właśnie Synapsa. Zmieniła się też wtedy muzyka, grupa zaczęła grać hard rocka, choć jak przyznają, jeszcze cały czas szukają swojego stylu. Tego samego wieczoru w roli supportu wystąpi zespół Othersight z Nowej Soli. Bilety kosztują 10 zł.
Tydzień później o godz. 19.00 w Kaflowym posłuchamy zespołu rockowego Aneke. Przyjedzie on do nas z Poznania.
Pub Kaflowy, sobota o 20.00.

W sobotę i niedzielę niemalże wszyscy z okolic Sławy zagrają charytatywnie dla dwóch braci ze Starego Strącza: 12-letniego Krystiana i 14-letniego Sebastiana Pawlaków. To finał akcji zapoczątkowanej w ubiegłym roku – II Mikołajkowego Zumbogrania, której pomysłodawcą i głównym organizatorem jest Justyna Baumann. Hasło przewodnie tegorocznej imprezy to „Życie nie musi być czarno-białe”. W sobotę zapraszamy na halowy turniej piłkarski, kiermasz ciast i ozdób świątecznych, licytacje oraz maraton Zumby. Niedziela to będzie dzień recitali muzycznych lokalnych wykonawców.
Hala przy Ogrodowej, sobota/niedziela, 12/13 grudnia.

Po ostatnich meczach w drugiej lidze Astry Nowa Sól i AZS Uniwersytetu Zielona Góra, kibiców siatkówki w Nowej Soli czeka w sobotę wielkie sportowe wydarzenie. Zapowiada się bardzo ciekawy pojedynek, tym bardziej, że oba zespoły grają coraz lepiej. Przypomnijmy, że nowosolska Astra po dziesięciu kolejkach jest samodzielnym liderem w tabeli rozgrywek, a zielonogórzanie znajdują się w grupie czterech zespołów aspirujących do czołowych lokat przed play offami.
Mecz odbędzie się jak zawsze w hali „Elektryka” przy ul. Piłsudskiego w sobotę 12 grudnia o godz. 17.00.
Zapraszamy do kibicowania!
Hala "Elektryka", sobota o 17.00.

Ciach to jeden z filarów Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego. Kabaret młody duchem i bogaty doświadczeniem. Młodość objawia się w stałej twórczej aktywności, która mniej więcej raz na rok owocuje premierowym programem. Ciach łączy dobry poziom literacki z humorystycznym przeglądem obyczajów i przywar Polaków. Ponadto w spektakle wplata elementy improwizacji, dzięki czemu każdy kolejny występ jest inny i niepowtarzalny. Wszystko pokazuje w klimacie humoru sytuacyjnego lub absurdalnego.
Zapraszamy w sobotę do pubu Max o godz. 20.00. Bilety w cenie 30 zł.

Błażej Król
Archiwum Kabaretu Kabaret pod Wyrwigroszem.

Żarski Dom Kultury zaprasza na „Kabaret Pod Wyrwigroszem” o 19.00 do sali widowiskowej Luna przy ul. Okrzei 35. Bilety w cenie 50 zł są do nabycia ŻDK przy ul. Wrocławskiej 7 oraz na stronie www.kabaretowebilety.pl lub biletynakabarety.pl. Przypomnijmy, w tym roku przypada jubileusz 20-lecia działalności kabaretu. Zespół gra ponad 200 spektakli w roku. Są zapraszani do realizacji telewizyjnych. A co najważniejsze, mają nowoczesne studio, w którym nagrywają piosenki w postaci teledysków („Ona nie tańczy dla mnie”, „Oddział specjalny”). Realizują też poważne i niepoważne filmy.
Sala Luna sobota o 19.00.

W sobotę, już po raz kolejny, w Salonie Wystaw Artystycznych zostanie otwarta wystawa pokonkursowa XXV Krajowego Salonu Fotografii Artystycznej. Na ścianach galerii będzie można podziwiać prace 52 autorów lokalnych i z innych zakatków Polski.
Przypomnijmy, że jest to jedyna taka ogólnopolska impreza organizowana przez Żarski Dom Kultury, która do dziś cieszy się ogromna popularnością wśród miłośników fotografii.
Zapraszamy więc w sobotę na ul. Rynek 17 o godz. 12.00. do obejrzenia ekspozycji. Naprawdę warto, polecamy!

W programie imprezy „(Nie)winne gwiazdkowanie”: jarmark produktów regionalnych (sery, miody, wędliny, wino i inne smakołyki), oprowadzanie po Lubuskim Centrum Winiarstwa, warsztaty dekoracji świątecznych, wspólne ubieranie choinki, w nastrój świąteczny wprowadzi Kapela „Syrba”.
Lubuskie Centrum Winiarstwa, sobota, 12.00 - 16.00, wstęp wolny.

Piosenki francuskie, tanga Astora Piazzolli, utwory K. Dębskiego są w programie koncertu Fundacji Ars Activa.
Aula Rektoratu UZ, ul. Licealna, sobota, 19.00, bilety: 20 zł.

Pochodzący z Zielonej Góry Jakub Łysakowski opowie o swojej debiutanckiej książce. „Pieśń o Kacie” to poemat osadzony w XIII -wiecznej Polsce, którego bohater ze zwykłego drwala staje się katem z miłości do czarownicy.
Mediateka Szklana Pułapka (Palmiarnia), sobota, 16.00, wstęp wolny.

Najpiękniejsze mazurki, preludia, polonezy wykona Miyako Arishima - uczestniczka II etapu XVII Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego.
Sala widowiskowa Gminnego Centrum Kultury, sobota, 18.00, dla mieszkańców - darmowe wejściówki, pozostali widzowie: 30 zł.

Będzie można posłuchać muzyki, zobaczyć występy artystyczne, kupić ręcznie robione ozdoby choinkowe oraz skosztować tradycyjnych wigilijnych smakołyków. W programie m.in.: koncert kapeli Bajer, występy artystyczne krośnieńskich grup: Perfectly i Nadodrze, dzieci ze szkół i przedszkoli.
Ul. 1 Maja, sobota, 14.00-18.00.

Błażej Król
Kino Świat

W sobotę w całym kraju Święto Kina - z tańszymi biletami. Na chwilę wrócą na ekran niektóre tytuły. Stąd obok hitów - Bondowskiego „Spectre”, „Listów do M 2”, „Mostu szpiegów” - będzie można też zobaczyć „Panie Dulskie” z plejadą polskich aktorów oraz wstrząsający dramat „Obce niebo”. I premierowo „Moje córki krowy” Kingi Dębskiej - w doborowej obsadzie.
Cinema City, sobota, bilety: seanse 2D - 11 zł, seanse 3D - 14 zł.

NIEDZIELA, 13 GRUDNIA

Spektakl opiera się na prostej fabule, koncentrującej się na odkrywaniu świata poprzez obserwacje zmian pór roku. Akcja jest tylko pretekstem, aby maleńki widz, który po raz pierwszy poznaje magię teatru, mógł chłonąć spektakl wszystkimi zmysłami.
Teatr Osterwy, ul. Teatralna, niedziela, 12.00, bilety: 15 zł.

Kabaret pod Wyrwigroszem od 10 lat podróżuje po kraju ze swoim przezabawnym programem. Mają na swoim koncie nie tylko skecze, nagrywają też piosenki m.in. „Jesteś spalona”.
Sulęcin, SOK, ul. Moniuszki, 16.00, Skwierzyna, SOK, ul. Teatralna,19.30, bilety: 45 zł.

W tej bijącej rekordy oglądalności komedii zobaczycie Maćka Stuhra, Romę Gąsiorowską oraz Tomasza Karolaka.
Kino SMOK, niedziela, 20.00.

„Wigilia Narodów - Spotkanie Pokoleń”, czyli zwyczaje świąteczne różnych grup etnicznych.
MCK Zawarcie, ul. Wawrzynia, niedziela o 15.00, wstęp darmowy.

Klub Turystyki Pieszej Nasza Chata zaprasza na wycieczkę z Płomykowa do Santoczna.
Zbiórka w niedzielę przy pomniku Adama Mickiewicza o 9.00.

„Igrzyska śmierci. Kosogłos. Część 2” to czwarta i ostatnia część ekranizacji... trylogii.
Kino Przystań, ul. Poznańska, niedziela, 15.00 i 18.00.

Klub Turystyki Pieszej Tramp zaprasza na malowniczą wycieczkę. Tym razem pomaszerują z Łupowa do Gorzowa.
Zbiórka na dworcu PKP o 9.30.

Super Relaks zaprasza na wycieczkę na trasie z Kłodawy przez Wojcieszyce do Gorzowa.
Zbiórka na przystanku MZK „Mieszko”, 9.30.

„Przyjemna i pożyteczna” to monodram o pracy. O pracy, wakacjach, uczuciach i pieniądzach... „Przyjechałam z Pszczółek do Sopotu. W tym mieście, o tej porze roku nie jest najlepiej. Każdy chce leżeć sam ze sobą, ale wszyscy spotykają się w jednym miejscu.”
Galeria BWA, al. Niepodległości 19, niedziela, 20.00, wstęp wolny.

Błażej Król
Zdzisław Haczek Wojciech Grabowski

W sobotę i w niedzielę ok. 600 uczniów Szkoły Muzycznej Yamaha Moniki i Wojciecha Grabowskich da popis swoich możliwości. Wystąpią soliści, zespoły, chór, orkiestra gitarowa, perkusiści, pianiści ... Od niemowlaków i szkrabów po młodzież. A czym zaskoczą właściciele placówki - Monika i Wojciech Grabowscy (na zdjęciu powyżej)?
Filharmonia Zielonogórska, sobota (14.00, 16.00, 19.00), niedziela (13.30, 16.00, 18.30), bilety: sekretariat szkoły przy ul. Moniuszki.

Joanna Koc i Wojciech Brawer występują w sztuce - „Od wiosny do zimy”, dedykowanej widzom od roku do pięciu lat. Dzieci w atrakcyjnej formie uczą się rozróżniać pory roku: poznają barwy, zwierzątka, dźwięki...
Lubuski Teatr, niedziela, 12.00, bilety: 22/25 zł.

W niedzielę w sali gimnastycznej ZSP nr 2 Nitki odbędzie się koncert adwentowy ,,Jezus: mój pokój daje wam”. Wystąpi zespół z Czech Betel Band Chras¬tava. W programie musicalowa opowieść o urodzeniu Jezusa, znane i lubiane kolędy (polskie i czeskie) oraz otwarcie prezentu świątecznego. Organizatorem koncertu jest Fundacja Braci Morawskich, która swoją codzienną działalnością nawiązuje do misji inspirowania społeczeństw lokalnych wartościami ojców (Braci morawskich i Braci czeskich), którzy znaleźli w Polsce swój nowy dom podczas ucisku i prześladowań religijnych w XVI w.
Sala ZSP nr 2 Nitki, niedziela o 16.00.

Dla najmłodszych miłośników X Muzy kino pałacowe przygotowało w niedzielę dwie projekcje. Pierwsza rozpocznie się o 14.00, a będzie to ekranizacja znanej powieści, przetłumaczonej na 250 języków na całym świecie , „Mały Książę”. O 16.00 przygotowano drugą atrakcję filmowa, czyli „Uwolnić Mikołaja”. Testując nowe sanie, Święty Mikołaj powoduje wypadek i rozbija swój pojazd w centrum Londynu. Po wielkiej kraksie, zakończonej przymusowym lądowaniem w altance, znajduje schronienie u 9-letniego Toma. Wstęp na obie projekcje jest bezpłatny.
Kino pałacowe, niedziela o 14.00.

red.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.