Agaton Koziński

Im ktoś bogatszy, tym rzadziej decyduje się na tatuaż

12 proc. Europejczyków ma tatuaż. Ta liczba będzie rosnąć Fot. pixabay.com 12 proc. Europejczyków ma tatuaż. Ta liczba będzie rosnąć
Agaton Koziński

- Kobiety preferują miejsca, które pozwalają im zamaskować tatuaż, łatwo go schować. Z kolei mężczyźni wybierają rozwiązania, powiedzmy, widowiskowe, decydują się na tatuaże w miejscach łatwych do wyeksponowania - mówi dr Jarosław Kulbat, psycholog społeczny z Uniwersytetu SWPS.

Ma pan tatuaże?
Nie mam. Siłą rzeczy trudno mi identyfikować się z osobami je posiadającymi - ale też nie jestem zadeklarowanym ich krytykiem.

Skoro pana tatuaże nie drażnią, to czemu sobie pan żadnego nie zrobił?
Z powodów praktycznych - najogólniej rzecz ujmując. Uważam, że podejmując decyzję o trwałej zmianie swojego wyglądu, trzeba uwzględniać to, co ze zmianą stanie się w przyszłości. A przecież w miarę, jak się starzejemy, tatuaże zmieniają swój wygląd.

Już co czwarty Amerykanin ma tatuaż, podobnie jak 12 proc. Europejczyków. Dlaczego coraz więcej osób tatuuje się? Z czym kojarzy się tatuaż dziś? Osoby decydujące się na piękny tatuaż chcą mieć na sobie dzieło sztuki czy może trzeba iść dalej - oni sami chcą być dziełem sztuki? Przyczytaj 

Pozostało jeszcze 91% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Agaton Koziński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.