Małgorzata Pieczyńska

Ile zarabia biegły sądowy? Marna płaca wydłuża postępowanie...

Ile zarabia biegły sądowy? Marna płaca wydłuża postępowanie...
Małgorzata Pieczyńska

Sąd Okręgowy w Bydgoszczy szuka biegłych sądowych, zwłaszcza potrzebni są eksperci z dziedziny medycyny. Ich brak często wydłuża postępowania.

Szczególnie dotyczy to specjalistów z takich dziedzin, jak: psychologia, psychologia dziecięca, laryngologia, dermatologia, rehabilitacja, neonatologia, ale też innych (np. neurologia, kardiologia czy psychiatria).

- Ich niedostateczna liczba powoduje, że musimy poszukiwać biegłych z list innych sądów okręgowych, a to powoduje opóźnienia w rozpoznaniu spraw - przyznaje Włodzimierz Hilla, rzecznik Sądu Okręgowego w Bydgoszczy. - To uciążliwe, bo wymaga od strony stawienia się na badania w innym mieście, co nie zawsze jest możliwe z uwagi na jej stan zdrowia. Poza tym współpraca z biegłym z innego okręgu bywa utrudniona w chwili wezwania go na rozprawę celem złożenia wyjaśnień do opinii. Z kolei tradycyjna korespondencja w formie pisemnej z biegłym jeszcze bardziej wydłuża postępowanie.

Ich niedostateczna liczba powoduje, że musimy poszukiwać biegłych z list innych sądów okręgowych, a to powoduje opóźnienia w rozpoznaniu spraw

Przeczytaj dalszą część artykułu.

Ile zarabiają biegli sądowi?

Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Małgorzata Pieczyńska

Moją przygodę z dziennikarstwem zaczęłam od pracy w dziale sportowym. Do dziś moją najbardziej ulubioną dyscypliną sportu jest siatkówka. W "Expressie" pracuję od 2007 roku. Obecnie zajmuję się głównie edukacją. Bardzo cenię sobie bezpośredni kontakt z uczniami i nauczycielami. Piszę też o seniorach, służbie zdrowia i innych tematach społecznych. Ten zawód wciąż daje mi dużo satysfakcji, zwłaszcza, gdy udaje się komuś pomóc. W tej pracy każdy dzień jest inny, zaskakujący, bo życie często lubi nas zaskakiwać.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.