IEM: Przed nami drugi weekend [ZDJĘCIA, WIDEO]

Czytaj dalej
Fot. Marzena Bugała
Justyna Przybytek

IEM: Przed nami drugi weekend [ZDJĘCIA, WIDEO]

Justyna Przybytek

Od dziś do niedzieli druga odsłona Intel Extreme Masters w Katowicach. Będzie więcej turniejów, więcej atrakcji i gigantyczne targi IEM Expo.

Dziś startuje drugi weekend Intel Extreme Masters. Tym razem turnieje będą się odbywały zarówno w Spodku, jak i Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Także w MCK odbędą się targi IEM Expo, na których zobaczymy sprzęt dla graczy, ale też specjalnie dla nich przerobiony samochód. Również w MCK planowana jest debata dotycząca przyszłości e-sportu.

W dwóch głównych turniejach - Counter Strike: Global Offensive i Star Craft II - gracze zagrają o pulę nagród w wysokości 2 mln zł. Poza głównymi turniejami, na dwóch scenach zlokalizowanych w MCK odbędą się cztery turnieje towarzyszące, zaplanowano rozgrywki w Heroes of the Storm (pula nagród 100 tys. dolarów), Crossfire (15 tys. dolarów), a 5 marca rozstrzygnięty zostanie też Puchar Polski Cybersport (LOL i CS:GO).

Czwartym turniejem towarzyszącym jest Intel Challenge 2017, czyli żeński turniej CS:GO, który odbędzie się dziś w MCK. Ten turniej na IEM Katowice zostanie rozegrany już trzeci rok z rzędu. W puli znajdzie się 30 tys. dolarów, a o nagrody te walczyć będzie osiem najlepszych kobiecych zespołów z Europy i Ameryki Północnej.

Także w trakcie tego weekendy zaplanowano debatę o przyszłości gamingu (odbędzie się 5 marca o godz. 10 w MCK). Dyskutować o tym, w jakim kierunku będzie rozwijał się e-sport, będą m.in. Frank Soqui - Intel General Manager of Virtual Reality and Gaming Group, George Woo - Intel eSports Marketing Manager; Ralf Reichert - CEO of ESL czy Stephanie Harvey - profesjonalna zawodniczka CS:GO. W debacie weźmie udział również Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Kolejną z niespodzianek tego weekendu na IEM będzie Intel VR Games, czyli otwarte turnieje rozgrywane w wirtualnej rzeczywistości (5 marca, audytorium MCK), w których udział może wziąć każdy.

IEM to również IEM Expo, czyli targi gier komputerowych i nowości technologicznych, które od dziś do niedzieli będą odbywały się w MCK. W sali wielofunkcyjnej centrum pojawią się stoiska kilkudziesięciu wystawców. Odwiedzający je będą mogli przetestować sprzęt dla graczy, zagrać w strefach free play (stanowiska komputerowe będą na kilkunastu stoiskach). Na targach zobaczymy również specjalny samochód przerobiony tak, aby mogli nim podróżować gracze, spotkamy tu również profesjonalnych zawodników z drużyn startujących na IEM oraz youtuberów i cosplayerów

Przypomnijmy, że wstęp na drugi weekend IEM w Katowicach - tak jak na poprzedni - jest bezpłatny (bilety uprawniają do wcześniejszego wstępu). Wejście bezpłatne na teren wydarzenia będzie odbywało się od strony placu przed Spodkiem.

George Woo z Intela o magii Katowic

Dlaczego Katowice to najlepsze miejsce na Intel Extreme Masters?
Dzięki silnemu wsparciu Katowic trafiliśmy tutaj i stworzyliśmy imprezę, z której doświadczeń korzystają ludzie z całego świata. Dla nas to bardzo miłe, jak to wydarzenie rozwijało się - za pierwszym razem mieliśmy do dyspozycji tylko Spodek. Potem w Katowicach otwarto Międzynarodowe Centrum Kongresowe. Gdy zobaczyliśmy je po raz pierwszy, ostro nalegaliśmy, by rozszerzyć IEM również o ten obiekt i to się opłaciło. Wypracowaliśmy coś, co dla całego świata jest zupełnie magiczne.

Czy kiedyś zobaczymy e-sport na olimpiadzie?
Wiem, że prowadzone są rozmowy z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim w tej sprawie. Osobiście uważam, że wprowadzenie e-sportu na igrzyska jest warte starań. Dla obopólnych korzyści. E-sport mógłby zapewnić igrzyskom olimpijskim zupełnie nową widownię. Nie pamiętam dokładnych danych, ale widownia igrzysk się kurczy.

Współpraca MZ

Justyna Przybytek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.