Hotel Andersia ma już 10 lat

Czytaj dalej
Fot. Materiały Prasowe
Karolina Koziolek

Hotel Andersia ma już 10 lat

Karolina Koziolek

Hotel IBB Andersia istnieje już dekadę. To ważne zaplecze konferencyjne stolicy Wielkopolski w tym roku świętuje swój dziesiąty jubileusz.

W miniony weekend hotel IBB Andersia obchodził dziesięciolecie istnienia. Przez dekadę Andersia gościła wiele ważnych wydarzeń, hotel był między innymi minikwaterą Euro 2012, to tam odbywały się także wydarzenia związane z światową Konferencją Klimatyczną w 2008 roku.

Luksusowe cztery gwiazdki

IBB Andersia to czterogwiazdkowy hotel, który mieści się przy placu Andersa tuż przy Starym Browarze. Powstał w 2007 roku jako jeden z najbardziej luksusowych i najnowocześniejszych w mieście. Część hotelowa zajmuje pierwsze dziesięć pięter wieżowca przy placu Andersa.

Hotel Andersia ma już 10 lat
Materiały Prasowe

Znajdują się tam 134 pokoje comfort, 9 pokoi business oraz 12 junior. - Do tego luksusowe apartamenty senior i prezydencki oraz pokoje executive, które usytuowane są na ostatnim piętrze z pięknym widokiem na panoramę Poznania. Na tym samym piętrze znajduje się też elegancki executive lounge - zachwala Marcin Woźniak, dyrektor hotelu IBB Andersia.

Andersia szczyci się także zapleczem bankietowo-konferencyjnym. W hotelu działają cztery sale bankietowe, dwie konferencyjne oraz dwie mniejsze sale spotkań.

- Posiadamy największe centrum konferencyjne wśród poznańskich hoteli. Jest to idealne miejsce na organizację dużych konferencji, jak również kameralnych spotkań biznesowych. Mamy do dyspozycji dziewięć nowocześnie wyposażonych i klimatyzowanych sal konferencyjnych i bankietowych, z możliwością dowolnego łączenia i dzielenia przestrzeni - wylicza Marcin Woźniak.

Ważna dekada

Przez dziesięć lat istnienia hotel odwiedziło ponad 499 tys. gości z dwudziestu krajów. - Odbyło się u nas 14 045 imprez, w których udział wzięło 854 750 gości

- mówi Marta Skrobańska, odpowiedzialna za marketing oraz PR w IBB Andersia.

Przypomnijmy, że w Andersii od lat odbywają się flagowe imprezy „Głosu Wielkopolskiego”, takie jak Bal Sportowca czy Bal Piłkarza, które mają na celu uhonorowanie najlepszych sportowców naszego regionu.

Bal Sportowca w Andersii

To tutaj nocują goście Festiwalu Malta, Festiwalu Transatlantyk, zanim przeniósł się do Łodzi, Gran Turismo Polonia, Poznań Porshe Open czy Martini Ferrari.

Konferencyjny Poznań

W branży turystycznej i hotelowej w Poznaniu trwa dobra passa. Miniony rok był rekordowy pod względem liczby gości, którzy skorzystali z noclegów w poznańskich hotelach.

- W 2016 roku padł rekord. Z noclegów w Poznaniu skorzystało aż 1,4 mln osób

- mówi Wojciech Mania z Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej. - Rosnącą popularność Poznania wśród turystów obserwujemy już od dłuższego czasu. Poniekąd jest to związane z Euro 2012 oraz całą machiną marketingową, która towarzyszyła temu wydarzeniu. Poznań coraz mocniej ugruntowuje też swoją pozycję jako miasto z solidnym zapleczem konferencyjnym. Andersia jest jednym z przykładów takiego miejsca. Goście konferencyjni to znaczny i ważny odsetek ogółu odwiedzających Poznań - dodaje Mania.

Karolina Koziolek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.