Grodzisk Wielkopolski: Jest PKM, ale pociągów brakuje?

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Dembiński
Magdalena Buchowska

Grodzisk Wielkopolski: Jest PKM, ale pociągów brakuje?

Magdalena Buchowska

Powiat grodziski dołączył do Poznańskiej Kolei Metropolitalnej. Docelowo miało to służyć zwiększeniu częstotliwości kursowania pociągów na trasie Grodzisk - Poznań. Zdaniem części mieszkańców jednak takich kursów jest wciąż za mało.

Poznańska Kolej Metropolitalna ruszyła 10 czerwca ubiegłego roku. Swoim zasięgiem objęła obszar w promieniu około 50 kilometrów od Poznania. Tym samym zasięg PKM wyznaczony został przez stacje końcowe na poszczególnych liniach: Nowy Tomyśl, Grodzisk Wielkopolski, Kościan, Jarocin, Września, Gniezno, Wągrowiec, Oborniki i Szamotuły.

Przypomnijmy, że w ramach PKM docelowo zwiększona miała zostać średnia częstotliwość kursowania pociągów w godzinach szczytu. Dzięki temu pociągi jeździć mają co trzydzieści minut podczas godzin szczytu, a poza nimi co godzinę. Dla podróżnych oznaczać miało to, że zdecydowanie łatwiej będzie dostać się do Poznania. Docelowo PKM miała stać się także alternatywą dla ciągle wzrastającej liczby samochodów.

To wszystko zakładały plany jednak jak wyglądają konkretne działania w praktyce? O tym dyskutowano podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Grodziskiego.

Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Magdalena Buchowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.