Grodzisk Wielkopolski: Jaki los czeka Groclin? 300 osób straci pracę

Czytaj dalej
Fot. Anna Wyrwa-Sadowska
Anna Borowiak

Grodzisk Wielkopolski: Jaki los czeka Groclin? 300 osób straci pracę

Anna Borowiak

Czy sytuacja na rynku pracy może znacząco się pogorszyć? Jak się dowiedzieliśmy, Groclin ma być sprzedany bądź wynajęty.

W sierpniu w Grodzisku Wielkopolskim zawrzało. Zarząd spółki Groclin S.A. ogłosił rozpoczęcie procedury zwolnień grupowych. Firma, która w czasach swojej świetności zatrudniała nawet kilka tysięcy pracowników, od wielu lat boryka się z mniejszymi bądź większymi problemami.

321 osób do zwolnienia

To właśnie w sierpniu ogłoszono, że zatrudnienie w zakładach w Grodzisku Wielkopolskim i podwolsztyńskim Karpicku zostanie zredukowane o 45 procent. Tylko do końca roku, jak informował zarząd, z pracą w Groclinie miało pożegnać się 321 osób. Jak wówczas wyjaśniano, wpływ na tę decyzję miały głównie postępujący spadek przychodów na kontraktach realizowanych w polskich zakładach spółki oraz trwająca od wielu lat presja cenowa i nasilająca się konkurencja, które zmuszają dostawców do ciągłej redukcji cen sprzedaży oraz poziomu generowanej marży. Po kilkunastu tygodniach okazało się, że to jeszcze nie wszystko. Spółka chce sprzedać lub wynająć swoje zakłady.

Na sprzedaż lub wynajem

- Spółka Groclin S.A. prowadzi działania mające na celu znalezienia chętnych na zakup lub wynajem bazy produkcyjnej: 10 tys. m kw. w Karpicku, gdzie pracuje 200 osób i 45 tys. m kw. w Grodzisku Wielkopolskim, gdzie ma blisko 500 pracowników. Nie zamierzamy rezygnować z produkcji na terenie Polski, jednak koszty związane z prowadzeniem działalności na terenie naszego kraju, zmuszają do jej redukcji - poinformował nas Michał Makarczyk-Rodkiewicz z biura prasowego spółki. Co to oznacza dla pracowników i czy produkcja w zakładach na terenie powiatu grodziskiego i wolsztyńskiego zostanie całkowicie zamknięta?

W dalszej części tekstu przeczytasz:

 • Gdzie będzie prowadzona główna produkcja?
 • Jak Groclin stara się zadbać o przyszłość pracowników?
 • Jak plany firmy komentują pracownicy?
Pozostało jeszcze 49% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Anna Borowiak

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gloswielkopolski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.