Gran Turismo Polonia 2018: Organizatorzy Gran Turismo będą się domagać zwrotu pieniędzy?

Czytaj dalej
Fot. Pawel F. Matysiak
Mikołaj Woźniak

Gran Turismo Polonia 2018: Organizatorzy Gran Turismo będą się domagać zwrotu pieniędzy?

Mikołaj Woźniak

Organizatorzy Gran Turismo Polonia wciąż przygotowują się do rozmów z przedstawicielami Automobilklubu Wielkopolskiego. Prawdopodobnie będą domagali się zadośćuczynienia za zamknięcie Toru Poznań w czasie trwania imprezy.

Przypomnijmy, że w ostatnim tygodniu czerwca w Poznaniu po raz trzynasty odbywała się impreza z cyklu Gran Turismo Polonia. Po wypadku z edycji z 2013 roku, impreza przeniosła się na Tor Poznań. W sobotę, 30 czerwca trwał ostatni dzień GTP. Zaplanowano finały zawodów King of Gran Turismo i próbę bicia rekordu toru SUV-em Lamborghini Urus. Ten dzień był otwarty dla publiczności.

Jednak o godz. 13.25 przedstawiciel Automobilklubu Wielkopolskiego, czyli zarządcy Toru Poznań, zamknął go. Uzasadnieniem decyzji były przekroczone normy hałasu na torze. Jak tłumaczył „Głosowi” Wojciech Bartz z dyrekcji toru -

GTP było imprezą rekreacyjną, a nie sportową, więc normy hałasu wynosiły 96 decybeli.

Poza tym miał się obawiać o bezpieczeństwo uczestników.

Organizatorzy imprezy już 1 lipca zapowiedzieli, że rozważają różne możliwości dochodzenia roszczeń wobec toru, ponieważ ponieśli straty.

Pozostało jeszcze 52% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Mikołaj Woźniak

Piszę przede wszystkim o polityce - na bieżąco monitoruję pracę posłów i senatorów z Wielkopolski, a także to jakie projekty ustaw trafiają do Sejmu. Zajmuję się również drogami - przede wszystkim planami budowy nowych dróg ekspresowych i krajowych, z których będą mogli korzystać mieszkańcy Wielkopolski. Zdarza mi się pisać także teksty interwencyjne, opisywać ludzkie historie, czy problemy przyszłych mieszkańców z opóźnionymi inwestycjami deweloperskimi. Staram się być na bieżąco z tym co się dzieje i poszukiwać tematów z naprawdę różnych dziedzin. Z "Głosem" jestem związany od czerwca 2015 r., czyli tak naprawdę od momentu... skończenia liceum.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.