Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

GOAP: Była żona burmistrza Murowanej Gośliny dostała pracę po znajomości?

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Gdak
Błażej Dąbkowski

GOAP: Była żona burmistrza Murowanej Gośliny dostała pracę po znajomości?

Błażej Dąbkowski

Od początku roku poznańska policja prowadzi śledztwo związane z powoływaniem się na wpływy przy zatrudnieniu byłej żony burmistrza Murowanej Gośliny w Związku Międzygminnym Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej.

Jak wynika z naszych informacji, od kilku miesięcy poznańska policja próbuje ustalić czy w ZM GOAP doszło do złamania prawa. Sprawa została powierzona policjantom przez prokuraturę, a śledztwo objęte jest klauzulą poufności.

– Mogę jedynie powiedzieć, że chodzi o powoływanie się na wpływy przy zatrudnieniu osoby na stanowisko urzędnicze w jednostce kontrolowanej przez miasto

– informuje Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

W tej chwili funkcjonariusze poddają analizie prawno-karnej zgromadzone dotychczas materiały. Postępowanie jest prowadzone w sprawie, do tej pory nie postawiono nikomu zarzutów. Kim jest zatrudniona w ZM GOAP osoba? Chodzi o byłą drugą żonę burmistrza Murowanej Gośliny Dariusza Urbańskiego. Jak udało nam się ustalić, do jednostki zajmującej się gospodarowaniem odpadami komunalnymi trafiła w grudniu 2016 r. Kilka miesięcy wcześniej, we wrześniu przewodniczącym Związku został wiceprezydent Poznania Tomasz Lewandowski, natomiast drugim członkiem zarządu - wiceburmistrz Murowanej Gośliny Krzysztof Oczkowski.

Jak przyznaje burmistrz Urbański, kobieta zatrudniona w GOAP pod koniec 2016 r. była nadal jego małżonką. – Jednak żyliśmy już wtedy osobno, od roku byliśmy w separacji – zapewnia. Według niego miała ona pełne prawo do podjęcia pracy w jednostce.

– Ale nie wpływałem w żaden sposób na jej zatrudnienie, a z Tomaszem Lewandowskim rozmawiałem dwa razy w życiu, wymieniając dosłownie kilka zdań na tematy służbowe dotyczące gminy. Nigdy nie poruszałem z nim prywatnych spraw

– zapewnia. D. Urbański potwierdza, że był przesłuchiwany przez policję. – Nie mam zbyt wiele do powiedzenia w tej sprawie, poza tym, że wiedziałem, iż sama odeszła z pracy i niewiele zarabiała – tłumaczy.

W dalszej części tekstu przeczytasz:

 • Dlaczego byłą żonę burmistrza zatrudniono bez konkursu?
 • Ile zarabiała była żona burmistrza?
 • W jakich okolicznościach kobieta straciła pracę?
Pozostało jeszcze 39% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Błażej Dąbkowski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gloswielkopolski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.