Gniazdo dla sokoła, pomoc dla nietoperzy - Veolia realizuje program ochrony zwierząt

Czytaj dalej
Fot. Waldemar Wylegalski
Marta Danielewicz

Gniazdo dla sokoła, pomoc dla nietoperzy - Veolia realizuje program ochrony zwierząt

Marta Danielewicz

Specjalna platforma lęgowa wraz z kamerą dla sokoła wędrownego została zamontowana pod koniec października na kominie Elektrowni Karolin. Ma to zachęcić drapieżnika do osiedlenia się. Tym samym Veolia wraz z przyrodnikami realizuje program ochrony zwierząt.

Na kominie Elektrociepłowni Karolin zamontowano specjalną platformę lęgową dla sokoła wędrownego. To jedno z wielu działań grupy Veolia, która realizuje projekty z zakresu odtwarzania i ochrony gatunków oraz ich siedzib. Veolia Energia w Poznaniu jest producentem ciepła systemowego, zarządza też miejską siecią ciepłowniczą. Zaopatruje w ciepło około 60 procent mieszkańców miasta, a także zakłady przemysłowe.

- Nie tylko chcemy ograniczać niską emisję, chcemy też mieć realny wpływ na ochronę środowiska.

To tzw. społeczna odpowiedzialność biznesu. Realizujemy także szereg projektów edukacyjnych skierowanych do dzieci i młodzieży, współpracujemy z lokalnymi społecznościami - tłumaczy Agnieszka Kazimierska z Fundacji Veolia Polska.

W pozostałej części artykułu przeczytasz:

 • ile gatunków zwierząt mieszka na terenie elektrociepłowni?
 • na kim najbardziej zależy przyrodnikom?
 • co zrobiono dla zwierząt?
Pozostało jeszcze 61% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Marta Danielewicz

Zajmuję się głównie tematyką z zakresu ochrony środowiska, śledzę także rozwój lokalnego biznesu. Tropię afery toksyczne, bacznie obserwuję zmiany w świadomości i prawie dotyczące ochrony środowiska. Staram się rzetelnie i na bieżąco informować przed jakimi wyzwaniami stoimy w obliczu zmian klimatycznych, stepowienia Wielkopolski i suszy. Z kolei w biznesie podziwiam nowe rozwiązania technologiczne, kibicuję małym i dużym firmom, stosującym się do zasad CSR, piszę o prawach pracownika, a także o tych, którzy o nie walczą.
Prywatnie mam szczęście być właścicielką psa, który został interwencyjnie odebrany z pseudohodowli, lubię dobrą kuchnię, niskobudżetowe podróże po świecie, a także filmy animowane.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.