Gmina Wieleń: Koło Gospodyń Wiejskich „Słoneczniki” Dębogóra i Gieczynek

Czytaj dalej
Fot. archiwum
red

Gmina Wieleń: Koło Gospodyń Wiejskich „Słoneczniki” Dębogóra i Gieczynek

red

Nieprzypadkowo mają w nazwie słoneczniki. Chcą wnieść trochę radości w życie Dębogóry i Gieczynka, w którym również są aktywne.

I podobnie jak słoneczniki promieniować na całą okolicę. Podkreślają, że słoneczniki zawierają dużo witaminy E, witaminy młodości, a ich koło to koło kobiet młodych duchem. Działają od 2016 roku. Obecnie jest ich dziesięć i liczą, że będzie jeszcze więcej. Planują wiele inicjatyw, które mają integrować mieszkańców oraz promować sołectwo.

Dla nich samych koło to jeden z tych ważnych powodów, by wyjść z domu. I działać. Były współorganizatorami Święta Dębu, najważniejszej imprezy w Dębogórze. Dużą wagę przywiązują do regionalnej kuchni. Rok temu na nadnoteckich targach z tradycyjnym, wigilijnym karpiem w śmietanie zajęły wysokie trzecie miejsce. To ich pierwszy, ale z pewnością nie ostatni, sukces.

[a]https://gloswielkopolski.pl/przepis-na-wielkanocny-pasztet-z-sosem-zurawinowym-wedlug-kgw-debogora-i-gieczynek/ar/c1-14035267;Zobacz ich przepis na na wielkanocny pasztet z sosem żurawinowym[/a]

red

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.