Gmina Więcbork zaprasza na wypoczynek

Czytaj dalej
Materiał informacyjny

Gmina Więcbork zaprasza na wypoczynek

Materiał informacyjny

Drodzy Turyści,

trzymacie w ręku bogato ilustrowany informator turystyczny, z pomocą którego chcielibyśmy przekazać Państwu zaproszenie do Gminy Więcbork. Oferta turystyczna w oparciu o lokalne zasoby, zarówno przyrodnicze, historyczne, jaki i kulturowe, jest ciekawą propozycją skierowaną do osób poszukujących różnych form spędzania wolnego czasu.

Na terenie gminy Więcbork znajduje się jeden z największych parków krajobrazowych w Polsce – Krajeński Park Krajobrazowy. Teren KPK obfituje w liczne jeziora, które pełnią ważną rolę w przyrodzie, kształtując jej krajobraz. Największym jeziorem w Parku jest Jezioro Więcborskie liczące ok. 200 ha. Ponadto w Krajeńskim Parku Krajobrazowym występują liczne źródła z krystalicznie czystą wodą, które dają początek wielu rzekom.

Poza walorami przyrodniczymi, odwiedzający nas turyści, mogą podziwiać zabytki architektury regionu. Przykładem mogą być zespół pałacowo-parkowy w Runowie Krajeńskim, na terenie którego znajdują się ruiny dawnego pałacu oraz zespół pałacowo-parkowy w Sypniewie.

Przy przesmyku łączącym Jezioro Więcborskie z Jeziorem Młyńskim w VII wieku istniała osada, a w początkach XII wieku duży gród obronny. Dziś na tym terenie znajduje się plaża miejska wraz z przylegającym do niej polem namiotowym, wielofunkcyjnymi boiskami sportowymi oraz wypożyczalnią sprzętu wodnego i rowerów miejskich. Kąpielisko przy plaży miejskiej w sezonie letnim jest strzeżone przez ratowników. Na najmłodszych czeka bezpieczne wydzielone miejsce do kąpieli oraz plac zabaw. Podczas wypoczynku można się oddać słodkiemu lenistwu lub skorzystać z infrastruktury sportowej. Pasjonatów rowerowych lub pieszych wycieczek zapraszamy na szlaki pieszo – rowerowe, które przebiegają w tej okolicy.

Turystów chcących zostać w Więcborku dłużej, zapraszamy do Punktu Informacji Turystycznej, który znajduje się w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Więcborku. Dysponuje ono bazą adresową i telefoniczną wszystkich ośrodków znajdujących się w Więcborku i okolicach. Na terenie gminy Więcbork znajduje się aż 28 obiektów, których dane teleadresowe znajdą Państwo również na naszej stronie www.wiecbork.pl w zakładce „Turystyka – baza noclegowa”. Ponadto w Punkcie Informacji Turystycznej można zaopatrzyć się także w wydawnictwa opisujące region oraz w gadżety z motywami charakterystycznymi dla Gminy Więcbork.

Zapraszam do przyjazdu w nasze strony, zapoznania się z bogactwem kultury, przyrody, zabytków oraz historią regionu.

Burmistrz Więcborka Waldemar Kuszewski

Gmina Więcbork zaprasza na wypoczynek
Materiał informacyjny

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.