red

Gmina Turek: Stowarzyszenie Kaczkowiacy

Gmina Turek: Stowarzyszenie Kaczkowiacy
red

Powstało 19 grudnia 2013 roku z inicjatywy mieszkańców sołectwa Kaczki Średnie. Prezesem od początku działalności organizacji jest Jolanta Łożyńska.

Celem stowarzyszenia jest integrowanie mieszkańców, organizowanie wszelkich form edukacji dla dzieci, młodzieży i dorosłych, podtrzymywanie i propagowanie tradycji kulturowych oraz pozyskiwanie środków finansowych na cele statutowe. W swojej miejscowości panie organizują m.in. rajd rowerowy, zawody ogólnosportowe czy festyny wiejskie.

Zobacz ich przepis na pyzy z farszem z kaczki
Składniki:

Przygotowanie:

Ziemniaki surowe zetrzeć na tarce i odcisnąć nad miseczką przez płócienną ściereczkę. Odciśnięty płyn pozostawić na ok. 15 min, aby osiadła skrobia. Wodę zlać z miseczki, a skrobię dołożyć do masy ziemniaczanej.

Ugotowane ziemniaki zmielić i dodać do masy, dodać sól i posiekaną cebulę. Masę wyrobić. Mięso zmielić, dodać jajko i przyprawy i wymieszać na gładką masę. Z ciasta odrywać kulki wielkości orzecha włoskiego, rozpłaszczać na dłoni i nadziewać mięso. Dokładnie zlepiać.

Gotować we wrzącej i osolonej wodzie od wypłynięcia ok. 20 min. Podawać z okrasą z boczku wędzonego i kapustą zasmażaną.

Zobacz wideo:

red

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.