Gmina Rakoniewice: Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich

Czytaj dalej
red

Gmina Rakoniewice: Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich

red

Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich Gminy Rakoniewice rozpoczęło swoją działalność w listopadzie 2007 roku w Rakoniewicach.

W zebraniu założycielskim udział wzięli przedstawiciele wszystkich kół gospodyń wiejskich z terenu całej gminy. Na spotkaniu opracowano statut oraz wybrano władze stowarzyszenia.

Rozpoczęto aktywną działalność, organizując wiele spotkań i uroczystości mających na celu przede wszystkim promowanie gminy Rakoniewice, aktywizowanie i integrowanie środowiska wiejskiego, wspieranie rozwoju kulturalnego i oświatowego na wsi, budowanie świadomości obywatelskiej, pozyskiwanie środków na działalność z dostępnych funduszy pomocniczych, propagowanie i pielęgnowanie tradycji regionalnych, współpracę z nieformalnymi organizacjami pozarządowymi, a także udział w organizowaniu wystaw, wernisaży, dorobku artystycznego twórców.

Działalność stowarzyszenia to nie tylko praca, ale także zabawa, kobiety wspólnie bawią się na biesiadach, przy grillu czy ognisku, wymyślając różne gry. Wykorzystują swoje talenty artystyczne, kulinarne, poetyckie czy kabaretowe, włączając się chętnie w organizację różnych gminnych imprez, na przykład w dożynki. Obecnie w szeregach stowarzyszenia znajduje się kilkadziesiąt gotowych do działania mieszkanek gminy.

Zobacz ich przepisy:

red

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.