"Gdzie zjeść w Poznaniu?" - nowa aplikacja kulinarna pomoże dokonać wyboru restauracji

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Gdak
NM

"Gdzie zjeść w Poznaniu?" - nowa aplikacja kulinarna pomoże dokonać wyboru restauracji

NM

Gdzie zjeść w Poznaniu? - to pytanie, które niejednokrotnie zadają sobie mieszkańcy miasta. To również nazwa nowej aplikacji, którą stworzyła Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna.

Celem aplikacji pod nazwą „Gdzie zjeść w Poznaniu?” jest pomoc w dokonaniu wyboru restauracji. W bazie znajduje się w 50 lokali. Docelowo autorzy planują zgromadzenie ponad 500 miejsc z jedzeniem, które znajdują się w Poznaniu. Jest ona bezpłatna, nie zawiera reklam i można pobrać ją na telefony oraz tablety zarówno z systemem Adnroid, jak i iOS.

„Gdzie zjeść w Poznaniu?” posiada prosty interfejs. Dzięki temu, w prosty sposób można przeglądać lokale według różnych kryteriów, np. typu kuchni, pory dnia, lokalizacji czy nawet charakteru spotkania. Znajdziemy więc restauracje, które oferują kuchnię włoską, regionalną, wegetariańską lub street food.

Możemy też sprawdzić, jakie lokale w Poznaniu oferują nam menu śniadaniowe, lunchowe czy odpowiednie na obiad lub kolację.

W zakładce „okazja” znalazły się pozycje takie, jak: rodzinny obiad, na randkę, z przyjaciółmi, dla biznesu, uroczysty obiad, restauracje hotelowe, a nawet na studencką kieszeń.

Aplikacja używa również naszej lokalizacji. Dzięki temu, możemy znaleźć restauracje, które zlokalizowane są w pobliżu miejsca, w którym aktualnie się znajdujemy.

"Gdzie zjeść w Poznaniu?" - nowa aplikacja kulinarna pomoże dokonać wyboru restauracji
Łukasz Gdak

Każda z restauracji znajdujących się w bazie aplikacji została szczegółowo opisana. Znajdziemy więc informacje na temat godzin otwarcia lokalu, strony internetowej restauracji, a także szczegóły dotyczące powstania restauracji, charakterystykę menu, które jest w danym miejscu serwowane, opis wystroju wnętrza i ciekawostki dotyczące np. rekomendacji, jakie dana restauracja otrzymała.

Autorem tych opisów, a także fotografii, które znajdują się w aplikacji, jest Jakub Pindych, związany z Poznańską Lokalną Organizacją Turystyczną o 2009 roku. Zajmuje się turystyką kulinarną i biznesową, prowadząc m. in. dział „Gdzie zjeść” na portalu www.poznan.travel. Od lat związany z hotelarstwem i gastronomią. Jest pomysłodawcą akcji „Poznań za pół ceny” organizowanej w mieście od 10 lat. Jest też autorem publikacji kulinarnych i dwóch edycji poznańskiego przewodnika kulinarnego.

- Kilka ostatnich lat to prawdziwy rozkwit poznańskiej sceny kulinarnej. Chcieliśmy pokazać jej różnorodność poznaniakom oraz turystom w nowoczesnej formie i ułatwić poszukiwania atrakcyjnej restauracji

- mówi Jakub Pindych.

Aplikacja zawiera autorską selekcję lokali, a miejsca w niej nie można kupić. Wybór to wynik doświadczeń kulinarnych, współpracy z szefami kuchni, a także wizyt w restauracjach.

Narzędzie powstało dzięki współpracy Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej z firmą QRTAG, która odpowiadała za technologiczną stronę przedsięwzięcia. Ta poznańska firma działa od 2015 roku, tworząc innowacyjne rozwiązania, w tym aplikacje mobilne, między innymi dla kultury, samorządów i turystyki. Jej rozwiązania były doceniona przez Miasto Poznań w konkursie na Przedsiębiorcę Roku w kategorii „startup” oraz Polską Organizację Turystyczną w kategorii „najlepszy produkt turystyczny”.

- Współpraca przy kulinarnej aplikacji to dla nas wyzwanie, jak stworzyć narzędzie, które będzie innowacyjne, a jednocześnie atrakcyjne i łatwe w obsłudze dla możliwie najszerszej grupy odbiorców

- mówi Paweł Gogołek z QRTAG.

NM

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gloswielkopolski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.