Gdzie średnie stawki za OC są najniższe, a gdzie najwyższe?

Czytaj dalej
Fot. Piotr Krzyżanowski
Mikołaj Woźniak

Gdzie średnie stawki za OC są najniższe, a gdzie najwyższe?

Mikołaj Woźniak

Wszystko wskazuje na to, że po gwałtownych podwyżkach składek na obowiązkowe ubezpieczenie OC na rynku zapanowała stabilizacja. W ubiegłym roku ubezpieczalnie po raz pierwszy nie odnotowały strat na OC. Sprawdziliśmy, gdzie w Wielkopolsce średnie stawki są najniższe, a gdzie najwyższe?

Niedawno pojawił się raport internetowej porównywarki ofert ubezpieczeniowych mfind.pl. Przeczy on popularnej opinii, że składki na obowiązkowe ubezpieczenie OC regularnie i znacznie wzrastają. Z danych zgromadzonych przez analityków portalu wynika jednak, że przez ostatni rok składki na OC wzrosły, ale o... 0,4 procenta. To ogromna zmiana w porównaniu do rekordowego pod tym kątem 2016 roku. Wtedy koszty OC wzrastały nawet o 40 proc.

Poznań w środku stawki

Portal mfind.pl porównał średnie i najniższe ceny OC także na tle polskich miast wojewódzkich. Poznań nie wypadł najdrożej. Plasuje się w środku stawki. Według portalu najniższa cena OC w stolicy Wielkopolski to 460 złotych. Jednak średnia cena to 1080 zł. W tym zestawieniu najdroższe są jednak ubezpieczenia we Wrocławiu (najniższa stawka wyniosła 552 zł, a najwyższa 1509 zł). Najniższa średnia cena OC jest w Rzeszowie. Wynosi 810 zł. Należy pamiętać, że po podwyżce cen z 2016 roku średnia cena OC w Polsce powyżej tysiąca złotych to już niemal norma. Warto także porównywać ceny ubezpieczycieli, bo różnica w jednym mieście między najdroższą a najtańszą ofertą może wynosić nawet ponad 400 zł.

W dalszej części artykułu dowiesz się m.in. jakie miasto w Wielkopolsce okazało się najtańsze, a także przeczytasz czego możemy się spodziewać w tym roku.

Pozostało jeszcze 63% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Mikołaj Woźniak

Piszę przede wszystkim o polityce - na bieżąco monitoruję pracę posłów i senatorów z Wielkopolski, a także to jakie projekty ustaw trafiają do Sejmu. Zajmuję się również drogami - przede wszystkim planami budowy nowych dróg ekspresowych i krajowych, z których będą mogli korzystać mieszkańcy Wielkopolski. Zdarza mi się pisać także teksty interwencyjne, opisywać ludzkie historie, czy problemy przyszłych mieszkańców z opóźnionymi inwestycjami deweloperskimi. Staram się być na bieżąco z tym co się dzieje i poszukiwać tematów z naprawdę różnych dziedzin. Z "Głosem" jestem związany od czerwca 2015 r., czyli tak naprawdę od momentu... skończenia liceum.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.