Gdzie się kąpać w Grudziądzu i okolicach? [zdjęcia, interaktywna mapa kąpielisk]

Czytaj dalej
Fot. Piotr Bilski
Aleksandra Pasis

Gdzie się kąpać w Grudziądzu i okolicach? [zdjęcia, interaktywna mapa kąpielisk]

Aleksandra Pasis

Na terenie Grudziądza i okolic funkcjonuje sześć strzeżonych kąpielisk. To właśnie one z pewnością będą oblegane podczas upalnych, letnich dni.

Najwięcej atrakcji na wypoczywających czeka na plaży "miejskiej" w Rudniku, gdzie m.in. pierwszy raz w tym sezonie zostanie uruchomiony punkt Informacji Turystycznej, w którym można kupić pamiątki z Grudziądza. Decydując się na relaks w tym miejscu, możemy również być on-line, ponieważ działa tu strefa wi-fi. Ponadto znajdzie się też coś dla maluchów: plac zabaw, darmowa szkółka pływacka, zajęcia fitness i nordic walking.

Na każdym z obiektów rekreacyjnych z początkiem wakacji pojawią się ratownicy, którzy będą czuwali nad bezpieczeństwem kąpiących się.

Dodatkowo porządku na całym jeziorze i plażach będą pilnowali policjanci wraz ze strażnikami miejskimi.

W przypadku posiadania Karty Dużej Rodziny, przy zakupie wejściówek na obiekty płatne można skorzystać z 50 proc. rabatu. Dzieci do 4 lat wstęp mają za darmo.

Do kąpielisk "Delfin" i na "miejską" dojeżdża specjalna, sezonowa linia "R".

Aleksandra Pasis

W grudziądzkim oddziale Gazety Pomorskiej pracuję kilka lat. Zajmuję się głównie tematyką związaną z samorządem, sprawami społecznymi oraz kryminalnymi. Praca z ludźmi, a dokładniej ich historie: jedne dramatyczne, inne zabawne, jest jednocześnie tym co sprawia mi dużą satysfakcję. A najważniejsze - uczy pokory. Po pracy lubię jeździć na rowerze. W czasie urlopu - podróżuję. Gdy znajduję wolną chwilę wieczorem sięgam po książki. Tradycyjne. Papierowe. Tak jak tradycyjna Gazeta Pomorska.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.