Folklor nie jest dzieciom obcy

Czytaj dalej
Fot. Maja Stankiewicz
Maja Stankiewicz

Folklor nie jest dzieciom obcy

Maja Stankiewicz

W przeglądzie powiatu nakielskiego wzięło udział dziesięć zespołów ludowych z terenu Krajny.

Powiatowy przegląd dziecięcych zespołów folklorystycznych zorganizowano w Nakle po raz drugi, po dłuższej przerwie. Wyzwanie podjęły tylko krajeńskie grupy. Z Pałuk nie było nikogo. Chętni, by tańczyć i śpiewać na ludową nutę przyjechali za to także spoza naszego powiatu. Na scenie Nakielskiego Ośrodka Kultury oklaskiwano występ zespołu „Frechowne Sznupki” z Samsieczna (gmina Sicienko). Pokazały się też „Modraki” z SP w Wyrzysku.

Cieszy, że ludowe programy przygotowało na przegląd kilka przedszkoli w Nakle. Sporo już potrafią maluchy z z klubu przedszkolaka „Puchatek”, który działa przy NOK. Na scenie wystąpiły również maluchy z przedszkola „Słoneczko” i z przedszkola „Reksio” w Nakle, a także grupa „Promyczki” z Niepublicznego Przedszkola Katolickiego w Nakle. Bardzo młodzi tancerze reprezentowali również na przeglądzie gminę Mrocza. Ludowy zespół dziecięcy przyjechał z Witosławia, działa przy Wiejskim Domu Kultury w tej wsi.

Wśród uczestników przeglądu także zespół „Chabry” z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Olszewce prowadzony przez Aleksandrę Agatę Mindę oraz Zespół pieśni i tańca „Krajna” z Nakiel-skiego Ośrodka Kultury, który wystąpił na finał.

Imprez miała charakter przeglądu ludowego. Nie wyłoniono laureatów.

Maja Stankiewicz

Obsługuję teren powiatu nakielskiego. Czasami zajmuję się też problemami Czytelników z gmin podbydgoskich. Bliskie są mi tematy związane z kulturą, historią, rozrywką, ale też z życiem codziennym mieszkańców

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.