Filozof z Poznania zajmuje się Chinami. Został uznany za jednego z pięciu najlepszych naukowców w Polsce. Dostał 36 tysięcy złotych

Czytaj dalej
Fot. Pexels
Sylwia Rycharska

Filozof z Poznania zajmuje się Chinami. Został uznany za jednego z pięciu najlepszych naukowców w Polsce. Dostał 36 tysięcy złotych

Sylwia Rycharska

O filozofii chińskiej, stosowaniu jej w życiu, a także podróżach po Państwie Środka z młodym naukowcem - laureatem prestiżowego stypendium konkursu START, którego organizuje Fundacja na rzecz Nauki Polskiej. Dr Dawid Rogacz z Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu - bo o nim mowa - dodatkowo został wyróżniony za wybitne osiągnięcia badawcze i jego stypendium zostało podwyższone do kwoty 36 tys. zł.

Gratulacje Panie Doktorze! Być w pierwszej piątce najlepszych młodych naukowców w Polsce to ogromne osiągnięcie. Czy zastanawiał się Pan, na co przeznaczy stypendium konkursowe – 36 tys. zł?

Szczerze mówiąc, nie wiem. Nie "nastawiałem się" na otrzymanie tego stypendium. Cel jego przeznaczenia jest dowolny, więc myślę, że potrzeby same się upomną, tak jak w życiu każdego młodego człowieka – mam 29 lat.

Pozostało jeszcze 91% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Sylwia Rycharska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.