Leszek Kalinowski

Fantastyczne spotkania, wystawy, filmy i gry z atrakcyjnymi nagrodami

Piotr Witczak zaprasza na Bachanalia Fantastyczne Fot. Leszek Kalinowski Piotr Witczak zaprasza na Bachanalia Fantastyczne
Leszek Kalinowski

To będą trzy dni pełne atrakcji. Spotkania, prelekcje, konkursy, wystawy... A to za sprawą XXXI Zielonogórskiego Festiwalu Fantastyki

Od piątku do niedzieli w Krzywym Kominie przy ul. Fabrycznej 13 odbędzie się impreza, na której królować będzie literatura, gry, filmy, wystawy i komiksy spod znaku fantasy. Hasłem tegorocznych Bacha-naliów Fantastycznych jest „Ostatni bastion”.

Wczoraj poznaliśmy szczegóły tego trzydniowego wydarzenia, na które zaproszeni są wszyscy mieszkańcy miasta i regionu. Jak podkreśla wiceprezes Zielonogórskiego Klubu Fantastyki Ada Astra, Paweł Kamiński, wstęp jest wolny.

- Wśród zaproszonych gości znajdą się: Jacek Inglot, Jakub Ćwiek, yuotuber Michał Bańka, Francois Lunet, Maciej Parowski, Andrzej Drzewiński, Paweł Majka, Bartek Biedrzycki. Spotkania ze znanymi i cenionymi twórcami na pewno będą się cieszyć popularnością - mówi Piotr Witczak.

- Podczas Bachanaliów Fantastycznych odbędzie się trzecia edycja turnieju Use The Force, która będzie zarazem mistrzostwami Polski w popularnej grze bitewnej „X-Wing” - podkreśla Paweł Kamiński. - W nagrodę zwycięzca otrzyma wejściówkę na organizowane przez firmę Fantasy Flight Games w Minneapolis w USA mistrzostwa świata.

Jak co roku impreza ta ma charakter charytatywny. W tym roku będą zbierane pieniądze na pomoc w leczeniu Tomka. W ramach festiwalu odbędą się też wystawy: komiksu oraz makiet pojazdów i robotów z „Gwiezdnych wojen”.

- Dzięki współpracy z Uniwersytetem Zielonogórskim przyjadą do nas goście z ukraińskich uczelni, by opowiedzieć o twórczości ukraińskich pisarzy oraz odbiorze polskich (m.in. Stanisława Lema) - dodaje Paweł Kamiński.

Partnerów wydarzenia jest więcej. Wspólnie z PvP Center Ad Astra przygotowała propozycję dla wszystkich fanów e-sportu. Na Bachanaliach będziecie mogli rozegrać turniej w „FIFĘ 17”, „Tekkena 7” czy też „Mortal Kombat X”.

Zostaną też wręczone nagrody w konkursie na opowiadanie fantastyczne. W piątek impreza odbędzie się w godzinach 15.00-20.00, w sobotę w godzinach 10.00-20.00, a w niedzielę w godz. 10.00-15.00.

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.