Fabryka ważniejsza niż otulina Puszczy Zielonki

Czytaj dalej
Fot. Piotr Jasiczek
Marta Danielewicz

Fabryka ważniejsza niż otulina Puszczy Zielonki

Marta Danielewicz

Radni wystąpili do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego z prośbą o zmiany granic otuliny Puszczy Zielonki pod magazyny firmy Bros.

Zmniejszenia otuliny Puszczy Zielonki - tego chcą radni gminy Swarzędz. Dlaczego? W ten sposób, kosztem terenów chronionych, chcą faktycznie zalegalizować istniejące tam magazyny firmy Bros. Radni zwrócili się już do sejmiku wielkopolskiego o podjęcie zmian dotyczących wyznaczenia granic otuliny Parku Krajobrazowego Puszcza Zielonka. Konkretnie chcą zmniejszenia obszaru parku krajobrazowego o prawie 50 hektarów - tj. o rejon pomiędzy ulicą Swarzędzką i Wincentego Studniarskiego w Janikowie, tuż przy granicy z Poznaniem.

- To skandal. Swarzędz chce legalizacji inwestycji Brosa

- uważają protestujący mieszkańcy.

Fabryka Brosa stanęła w Janikowie, na styku gmin Czerwonak i Swarzędz, na polu maków w 2011 roku. Pod jej budowę kilka lat wcześniej gmina Swarzędz uchwaliła miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.

W dalszej części artykułu przeczytasz m.in. jak swojej decyzji bronią radni. Dowiesz się też, jakiego odszkodowania od gminy żąda firma produkująca środki owadobójcze.

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marta Danielewicz

Zajmuję się głównie tematyką z zakresu ochrony środowiska, śledzę także rozwój lokalnego biznesu. Tropię afery toksyczne, bacznie obserwuję zmiany w świadomości i prawie dotyczące ochrony środowiska. Staram się rzetelnie i na bieżąco informować przed jakimi wyzwaniami stoimy w obliczu zmian klimatycznych, stepowienia Wielkopolski i suszy. Z kolei w biznesie podziwiam nowe rozwiązania technologiczne, kibicuję małym i dużym firmom, stosującym się do zasad CSR, piszę o prawach pracownika, a także o tych, którzy o nie walczą.
Prywatnie mam szczęście być właścicielką psa, który został interwencyjnie odebrany z pseudohodowli, lubię dobrą kuchnię, niskobudżetowe podróże po świecie, a także filmy animowane.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.