"Dzień spódniczki'' w poznańskiej podstawówce. Chłopcy też mieli przyjść do szkoły w spódniczkach. Akcję odwołano. Dlaczego?

Czytaj dalej
Fot. Pixabay/Zdjęcie ilustracyjne
Justyna Dopierała

"Dzień spódniczki'' w poznańskiej podstawówce. Chłopcy też mieli przyjść do szkoły w spódniczkach. Akcję odwołano. Dlaczego?

Justyna Dopierała

24 października w Szkole Podstawowej numer 7 w Poznaniu miał odbyć się "Dzień spódniczki". Zabawa miała dotyczyć także chłopców. Tego dnia uczniowie, którzy założyliby do szkoły spódnicę, mieli być zwolnieni z odpytywania. Akcja nie dojdzie jednak do skutku. Dlaczego?

- 24 października będzie w naszej szkole „Dzień spódniczki”. W tym dniu przychodzimy do szkoły w spódniczkach (CHŁOPCY RÓWNIEŻ) góra mundurek. Uczeń w spódniczce nie będzie pytany. Miłej zabawy i pięknych spódniczek - taką informację otrzymali rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 w Poznaniu.

Zobacz też: Poznań: Na Strzeszynie powstanie nowa szkoła podstawowa i przedszkole

Wokół pomysłu pojawiło się sporo kontrowersji.

Akcję zaplanowano na czwartek, 24 października. Tego dnia uczniowie, którzy założyliby do szkoły spódnicę, mieli być zwolnieni z odpytywania.
Łukasz Gdak

Jak tłumaczy dyrekcja szkoły - w październiku został wyłoniony samorząd uczniowski, a jedną z pierwszych inicjatyw jaką podjęła młodzież było zorganizowanie "Dnia spódniczki''. Sami uczniowie zaproponowali, aby w wybranym przez nich dniu chętne osoby przyłączyły się do akcji.

- Celem akcji miała być dobra zabawa, integracja środowiska szkolnego, rozwijanie kreatywności, odpoczynek od mundurków szkolnych, podobnie jak wiele innych akcji przeprowadzonych z poczuciem humoru w naszej szkole

- tłumaczy dyrekcja.

Przedstawiciele placówki przyznają jednak, że pojawił się głos, który przypisał tej młodzieżowej akcji treści ideologiczne. A tym szkoła się sprzeciwia.

Czytaj także: Strajk nauczycieli 2019: Termin protestu włoskiego został przesunięty. ZNP najpierw przeprowadzi akcję informacyjną

W związku z tym dyrekcja wraz z rodzicami podjęła decyzję o rezygnacji z organizacji "Dnia spódniczki" w podstawówce.

- Nie chcąc, aby insynuacje dorosłych negatywnie wpłynęły na dzieci i młodzież, którym najprawdopodobniej trudno będzie zrozumieć powody zamieszania wywołane wokół zaproponowanej akcji, wspólnie z radą rodziców podejmujemy decyzję o rezygnacji z pomysłu zorganizowania "Dnia spódniczki"

- wyjaśniają przedstawiciele.

Justyna Dopierała

Komentarze

2
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Jędrzej Appelt

spódniczki noszą Szkoci,

Grzegorz Horecki

Bardzo głupi pomysł , żeby chłopcy ubierali sie spudniczki.Boje się żeby nie wymyślili w praktyce wychowanie w rodzinie.To była by porażka.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.