Dzieci już nie muszą uczyć się na zmiany i mają gdzie ćwiczyć

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Gdak
Anna Jarmuż

Dzieci już nie muszą uczyć się na zmiany i mają gdzie ćwiczyć

Anna Jarmuż

Zakończyła się rozbudowa Zespołu Szkół nr 6 na Szczepankowie. Dzieci zyskały nie tylko nowe sale lekcyjne, ale też bibliotekę i salę gimnastyczną.

- W szkole była dwuzmianowość. Lekcje zaczynały się wcześnie, bo o godz. 7.10, kończyły późno - około godz. 17. Do dyspozycji mieliśmy malutką salę gimnastyczną. Za miejsce do ćwiczeń służyła często szkolna aula - wspomina Tamara Przybyła - Bartczak, dyrektorka Zespołu Szkół nr 6 na Szczepankowie. Teraz, wszystko się zmieni. Zakończyła się rozbudowa szkoły.

Do istniejącego budynku dobudowano nowe skrzydło. Znalazło się tam pięć sal lekcyjnych, biblioteka i pokój nauczycielski. Szkoła została wyposażona w windę i podjazd dla osób niepełnosprawnych. Uczniowie zyskali też salę gimnastyczną, z szatnią i łazienkami. Przed szkołą stanął też plac zabaw i wiata dla rowerów.

- Lekcje będą teraz zaczynać się o godz. 8, a kończyć przed 15. Potem będą mogły się odbywać zajęcia pozalekcyjne, także te sportowe. Dzieci zyskały bowiem możliwość rozwoju fizycznego w pięknych warunkach - wylicza Tamara Przybyła - Bartczak.

Do istniejącego budynku dobudowano nowe skrzydło szkoły. Dzięki temu przybyło sal lekcyjnych
Łukasz Gdak Uczniowie zespołu zyskali nową salę gimnastyczną. Wcześniej musieli ćwiczyli na malutkiej salce lub... w szkolnej auli

Nowe sale lekcyjne zostaną wyposażone w nowoczesny sprzęt. W klasach stoją już rzutniki i tablice interaktywne. Lada dzień pojawią się ławki. Z nowych pomieszczeń uczniowie będą mogli korzystać w drugiej połowie października. W niedalekiej przyszłości szkołę czeka też termomodernizacja.

Nad realizacją inwestycji czuwały Poznańskie Inwestycje Miejskie. Wykonawcą prac była firma Agrobex. Rozbudowa szkoły kosztowała ponad 7,2 mln zł.

- To kolejna, bardzo ważna inwestycja i kolejna zrealizowana bardzo sprawnie, bo miesiąc przed terminem - zauważa prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak. Jak mówi, rozbudowa szkoły to odpowiedź na wzrost atrakcyjności Szczepankowa.

- W tym rejonie miasta przybywa mieszkańców. Tak jak w przypadku innych osiedli, nie czekamy aż wolny rynek wszystko ureguluje. Inwestycje realizujemy z wyprzedzeniem, tak by następował harmonijny rozwój

- tłumaczy Jacek Jaśkowiak.

Wiceprezydent Mariusz Wiśniewski przypomniał, że na inwestycje, związane z oświatą w najbliższych latach zarezerwowano aż ćwierć miliona złotych.

- To rekord w historii naszego samorządu i jeden z lepszych wyników w Polsce - zauważa wiceprezydent. - To pokazuje, jak dużą wagę przywiązujemy do rozwoju, rozbudowy i tworzenia nowych obiektów oświatowych. Uważamy, że ma to wpływ na jakość życia.

Anna Jarmuż

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.