Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Dzieci i praca w korporacji to nie problem. Ania Pomorska ruszyła w świat z dwoma małymi... córeczkami

Czytaj dalej
Fot. archiwum prywatne
Norbert Kowalski

Dzieci i praca w korporacji to nie problem. Ania Pomorska ruszyła w świat z dwoma małymi... córeczkami

Norbert Kowalski

Na co dzień jest pracownikiem wielkiej korporacji, jaką jest fabryka Volkswagena w Poznaniu. Ale w wolnych chwilach pakuje swoje rzeczy i wyrusza w świat. Razem z mężem i dwoma… małymi córkami. Ania Pomorska przez ostatnie lata zwiedziła prawie cały świat.

- Życie to sztuka wyboru. Ktoś marzy o wypasionym domu i samochodzie i pracuje po to, żeby sobie na to pozwolić. A ja pracuję po to, żeby móc podróżować po świecie

- opowiada Ania Pomorska, która od 2005 roku pracuje w Volkswagen Poznań.

W tym czasie, oprócz rozwoju zawodowego, mocno rozwinęła się jako podróżnik. Nie tylko objechała świat dookoła, ale po urodzeniu dwóch córek, zaczęła podróżować razem z nimi. A swoje wszystkie podróże opisuje na blogu www.thebeduins.blogspot.com.

Indie i Nepal, czyli koniec świata, który jest początkiem

- Zawsze miałam apetyt na świat. Z rodzicami zwiedzaliśmy głównie Polskę i Europę. Pierwszą moją egzotyczną podróżą był wyjazd do Indii w 2009 roku. Spędziłam tam cztery tygodnie. Byłam takim bollywoodzkim dzieckiem zakochanym w tamtych klimatach, aż w końcu tam poleciałam. A będąc na północy Indii spontanicznie stwierdziłam, że chciałabym zobaczyć Nepal. Przekroczyłam granicę na nogach, z plecakiem na plecach - opowiada Ania.

I dodaje: - Po prostu zwyciężyła ciekawość. Do tego dołączyłam szczyptę odwagi. I okazało się, że w ciągu pięciu minut byłam w Nepalu, czyli miejscu o którym pomyślałam sobie, że jest końcówką świata. I wtedy okazało się, że to nie jest końcówka świata, ale dopiero początek.

Podróż do Indii i Nepalu była kluczowa.

- Ona dała podwaliny do tego, że jeśli tylko czegoś chcę, to mogę to zrobić. Wtedy zobaczyłam, jak wielu ludzi podróżuje z plecakami i naprawdę niewielkimi budżetami. To nie są żadni krezusi, ale zwyczajni ludzie, jak ty i ja, którzy stwierdzili, że chcą zobaczyć trochę więcej świata. A prawda jest taka, jak pisał Kapuściński, że podróżowanie jest chorobą nieuleczalną. Jeśli raz się człowiek zarazi, to ona tylko postępuje i rośnie w siłę - nie ma wątpliwości Ania.

Kiedy wróciła do Poznania, ta myśl jej nie opuszczała. W końcu postanowiła, że w 2010 roku nie będzie jej w Polsce i zwiedzi świat.

- Byłam tak zdeterminowana, że wszystko postawiłam na jedną kartę. Zaczęło się wielkie planowanie i oszczędzanie pieniędzy, bym mogła jak najdłużej podróżować

- opowiada Ania.

Jak wyglądają podróżowanie po egzotycznych zakątkach świata z dwójką małych dzieci? Gdzie udało im się wspólnie wyjechać i jakie miejsca chcieliby odwiedzić w przyszłości? O tym przeczytasz w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Norbert Kowalski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gloswielkopolski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.