Dyrektywa ptasia uchroni Puszczę przed spalarnią?

Czytaj dalej
Fot. Rafał Zimny/archiwum Polska Press
Marta Danielewicz

Dyrektywa ptasia uchroni Puszczę przed spalarnią?

Marta Danielewicz

Związek Miast i Gmin Nadnoteckich większością głosów opowiedział się przeciw budowie spalarni odpadów niebezpiecznych. Inwestycji sprzeciwiają się też mieszkańcy.

Odpady niebezpieczne, zwożone praktycznie z całej Europy miałyby być przetwarzane w zakładzie gazyfikacji odpadów, który ma powstać w Starych Bielicach (gmina Drezdenko). To miejscowość położona na styku puszcz Noteckiej i Drawskiej, które są objęte terenem Natura 2000.

Kilkunastohektarową działkę, gdzie spalarnia (jak potocznie mówią mieszkańcy) miałaby powstać, burmistrz Drezdenka wyłączył z obszaru chronionego krajobrazu. Już wcześniej pisaliśmy o protestach lokalnej społeczności, która martwi się, że inwestycja zagrozi nie tylko środowisku, ale także turystyce i rolnictwu z których się utrzymują.

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marta Danielewicz

Zajmuję się głównie tematyką z zakresu ochrony środowiska, śledzę także rozwój lokalnego biznesu. Tropię afery toksyczne, bacznie obserwuję zmiany w świadomości i prawie dotyczące ochrony środowiska. Staram się rzetelnie i na bieżąco informować przed jakimi wyzwaniami stoimy w obliczu zmian klimatycznych, stepowienia Wielkopolski i suszy. Z kolei w biznesie podziwiam nowe rozwiązania technologiczne, kibicuję małym i dużym firmom, stosującym się do zasad CSR, piszę o prawach pracownika, a także o tych, którzy o nie walczą.
Prywatnie mam szczęście być właścicielką psa, który został interwencyjnie odebrany z pseudohodowli, lubię dobrą kuchnię, niskobudżetowe podróże po świecie, a także filmy animowane.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.