Anna Jarmuż

Dyrektorka gimnazjum w Koninie straci pracę?

Przed wysłaniem pisma w sprawie odwołania dyrektorki[wytloczenie] prezydent Konina przeprowadził w szkole kontrolę Fot. Beata Pieczyńska Przed wysłaniem pisma w sprawie odwołania dyrektorki[wytloczenie] prezydent Konina przeprowadził w szkole kontrolę
Anna Jarmuż

Dyrektorka Gimnazjum nr 6 w Koninie może stracić pracę. Domaga się tego prezydent miasta. Wcześniej w szkole doszło do brutalnego pobicia.

W ubiegłym tygodniu w konińskim gimnazjum trójka 15-latków pobiła w swojego o rok młodszego kolegę. Do zdarzenia doszło w szkolnej toalecie. Pobity uczeń w ciężkim stanie trafił do szpitala, gdzie przeszedł dwie operacje. Główny sprawca ataku przebywa w schroniska dla nieletnich, a dwóch jego towarzyszy objętych zostało dozorem kuratora.

Źródło: TVN24/x-news

Teraz konsekwencje może ponieść też dyrektorka szkoły. Prezydent Konina domaga się jej odwołania. W poniedziałek zwrócił się o opinię w tej sprawie do Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.

- Potwierdzam, że wpłynęło takie pismo - mówi wicekurator Krzysztof Błaszczyk. Jak tłumaczy, zgodnie z prawem w nadzwyczajnych okolicznościach, po uzyskaniu pozytywnej opinii kuratora, organ prowadzący może odwołać nauczyciela bez wypowiedzenia, jeszcze w czasie roku szkolnego.

- Na wydanie opinii kurator ma pięć dni roboczych. Brak odpowiedzi w tym terminie jest jednoznaczny z wydaniem opinii pozytywnej

- wyjaśnia Krzysztof Błaszczyk.

Przed wysłaniem pisma w sprawie odwołania dyrektorki prezydent Konina przeprowadził w szkole kontrolę. To samo zrobiło kuratorium. Wyniki tej drugiej są opracowywane. Do piątku mają trafić do szkoły, która ma prawo się do nich ustosunkować.

Źródło: TVN24/x-news

Zastrzeżenie od początku budził fakt, że do pobitego nastolatka nie wezwano od razu pogotowia. Do szpitala zawieźli go rodzice. Zdaniem lekarza z konińskiego szpitala, gdyby chłopak otrzymał pomoc pół godziny później... już by nie żył.

Anna Jarmuż

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.