Dwunastu na straży czystego powietrza. Dwa tysiące zgłoszeń rocznie, a pracy po 1 maja przybędzie

Czytaj dalej
Fot. Straż Miejska Miasta Poznania
Marta Danielewicz

Dwunastu na straży czystego powietrza. Dwa tysiące zgłoszeń rocznie, a pracy po 1 maja przybędzie

Marta Danielewicz

Rocznie Eko Patrol otrzymuje prawie dwa tysiące zgłoszeń dotyczących zanieczyszczania powietrza. Interwencjami zajmuje się dwunastu strażników miejskich. Miasto uważa, że należy podjąć działania prewencyjne, ale liczby strażników nie zwiększy.

Ulica Jarzębowa w Poznaniu. To tu Eko Patrol tylko jednego dnia wystawił sześć mandatów 500-złotowych (najwyższy z możliwych) za spalanie nielegalnych odpadów w piecach. Tego dnia zgłoszeń było znacznie więcej, ale strażnicy nie zdążyli podjąć przez to interwencji.

Tylko w ubiegłym roku do straży miejskiej wpłynęło prawie 2 tysiące zgłoszeń związanych z zanieczyszczeniem powietrza. Większość interwencji nie zakończyła się jednak wystawieniem mandatu.

– Ujawniliśmy 427 nieprawidłowości. Różnica wynika z tego, że ludzie palą w piecach słabej jakości, ale dozwolonym paliwem - kiepskim węglem na przykład

–mówi Przemysław Piwecki, rzecznik straży miejskiej w Poznaniu.

Dlaczego po 1 maja strażnikom miejskim w Poznaniu przybędzie obowiązków i czy władze miasta zamierzają zwiększyć liczbę funkcjonariuszy? Tego dowiesz się z dalszej lektury artykułu.

Pozostało jeszcze 63% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marta Danielewicz

Zajmuję się głównie tematyką z zakresu ochrony środowiska, śledzę także rozwój lokalnego biznesu. Tropię afery toksyczne, bacznie obserwuję zmiany w świadomości i prawie dotyczące ochrony środowiska. Staram się rzetelnie i na bieżąco informować przed jakimi wyzwaniami stoimy w obliczu zmian klimatycznych, stepowienia Wielkopolski i suszy. Z kolei w biznesie podziwiam nowe rozwiązania technologiczne, kibicuję małym i dużym firmom, stosującym się do zasad CSR, piszę o prawach pracownika, a także o tych, którzy o nie walczą.
Prywatnie mam szczęście być właścicielką psa, który został interwencyjnie odebrany z pseudohodowli, lubię dobrą kuchnię, niskobudżetowe podróże po świecie, a także filmy animowane.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.