Malwina Korzeniewska

Dworek w Kobylnikach ma nowych właścicieli

Przez ostatnie lata dworek był zamieszkany, więc jego stan jest dobry. Fot. Malwina Korzeniewska Przez ostatnie lata dworek był zamieszkany, więc jego stan jest dobry.
Malwina Korzeniewska

Można się tutaj zakochać i tak też się stało, gdy dziesięć lat temu jako lekarz przyjechałam tutaj szczepić pracowników Poznańskiej Hodowli Roślin na grypę. Wtedy jednak nie przypuszczałam, że to miejsce kiedyś będzie moje. Przynajmniej już wiem, co będę robić za trzydzieści lat - mówi z uśmiechem pani Magdalena.

Dworek w Kobylnikach przez wiele lat należał do rodziny Kwileckich, herbu Szreniawa, a jego budowę datuje się na drugą połowę XVIII wieku, na co m.in. wskazują architektura budynku, forma murów czy kolebkowych sklepień w kondygnacji piwnic. Obiekt był wielokrotnie przebudowywany i modernizowany. Dworek położony jest w zachodniej części wsi po południowo-zachodniej stronie drogi z Krzanu do Ponina. Składa się z części rezydencjonalnej i folwarcznej.

Przez ostatnie lata był zamieszkany, więc jego stan jest dobry. Zachwycają drewniane wejściowe drzwi, stolarka wewnątrz dworku i pod grubą wykładziną podłogową, odkryta dębowa podłoga.

Pozostało jeszcze 62% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Malwina Korzeniewska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.