Iwona Marciniak

Drogi w Kołobrzegu do remontu

Ul. Budowlana w Kołobrzegu ma być gotowa jeszcze przed wakacjami Fot. Michał Świderski Ul. Budowlana w Kołobrzegu ma być gotowa jeszcze przed wakacjami
Iwona Marciniak

Ulice Zdrojowa, Towarowa i Mickiewicza będą naprawiane nawet latem. Ale ul. Budowlana, do Podczela i Czarnieckiego mają być gotowe szybciej.

Drodzy kierowcy (i nie tylko), skoro wiosna za pasem, to drogowcy wychodzą na drogi. Lada moment znów trzeba będzie się w kurorcie uzbrajać w cierpliwość i opanowywać emocje, bo magistrat zleca wykonanie kilku ważnych remontów.

Największe komplikacje czekają nas w związku z przebudową ważnych ulic dzielnicy uzdrowiskowej - Towarowej i Zdrojowej, bo tu niestety, prace mają być prowadzone także w sezonie. Jeszcze nie wiemy kiedy ruszą, bo procedura przetargowa trwa. Wiadomo, że oferty złożyło sześć firm, a za najniższą cenę - 8,7 miliona złotych - gotów jest pracować DOMAR Kazimierza Domarackiego z Tatowa pod Biesiekierzem.

Najwyższą natomiast ofertą - 10,8 miliona złotych - złożyło Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno - Budowlanych Export - Pribex z Warszawy.

Przypominamy, że inwestycja jest dofinansowywana funduszami unijnymi, a prezydent Janusz Gromek chce osobiście rozmawiać z wykonawcą o możliwie najmniej uciążliwym dla kierowców harmonogramie robót. Niebawem zostanie także ogłoszony przetarg na przebudowę ul. Budowlanej.

To kolejna inwestycja, która w trakcie trwania da w kość kołobrzeżanom - oczywiście głównie parkującym tu mieszkańcom bloków. Pocieszeniem niech będzie fakt, że tu roboty mają się za kończyć do wakacji. Problem w tym, że miejsc parkingowych, prostopadłych do ulicy, jednak nie przybędzie.

Gorzej, chodnik od strony północnej ma być znacznie węższy. Poprawi się za to stan nawierzchni i jezdnia będzie nieco szersza. Także przed sezonem będzie gotowa nowa nawierzchnia ul. Czarnieckiego na Osiedlu Ogrody. Czekamy też na przetarg na przebudowę ścieżki rowerowej z Kołobrzegu do Podczela przez Ekopark Wschodni.

Do sezonu ma być ukończony pierwszy etap: od grobli do Podczela. Druga część ma być wykonana po sezonie. Z kolei inna, dość spektakularna inwestycja w centrum miasta - budowa ścieżki rowerowej na moście przy ul. Łopuskiego - powinna przebiegać bez większych utrudnień dla ruchu. Zakończy się do maja. Koszt przedsięwzięcia - ok. 1,3 mln złotych.

To wspólny projekt Miejskiej Energetyki Cieplnej, Miejskich Wodociągów i Kanalizacji oraz miasta. Tu najpierw musi zostać wymieniona kratownica zabezpieczająca infrastrukturę techniczną MEC i MWiK. Na niej powstanie ścieżka.

Iwona Marciniak

Piszę w Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Mam szczęście mieszkać w Kołobrzegu, którego plaża - bez względu na porę roku - to najlepszy antydepresant i akumulator dobrej energii. Zwłaszcza gdy biega się po niej z psem (a najlepiej z psami ;))


Informuję o tym, co dzieje się w mieście i powiecie kołobrzeskim. Moje teksty można znaleźć w sieci na stronie www.gk24.pl, www.kolobrzeg.naszemiasto.pl, na fejsbukowym profilu Kołobrzeg nasze miasto oraz w papierowym wydaniu Głosu Koszalińskiego.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.