Drastyczne podwyżki cen ciepła w Radomiu. Ile będzie kosztowało ogrzewanie? Wielu rodzinom grozi bankructwo

Czytaj dalej
jp

Drastyczne podwyżki cen ciepła w Radomiu. Ile będzie kosztowało ogrzewanie? Wielu rodzinom grozi bankructwo

jp

Drastyczne podwyżki ciepła spowodowane dwoma tegorocznymi zmianami taryf wprowadzonymi przez przedsiębiorstwo Radpec uderzy mocno po kieszeni większość radomian. Wielu rodzinom grozi wręcz bankructwo.

Skutki podwyżki będą w pewnym sensie rozłożone w czasie, ale radomianom tak naprawdę zrobi się ciepło na widok rachunków i rozliczeń za ogrzewanie w lecie przyszłego roku. Jeśli uwzględnimy, że opłata za energię cieplną stanowi zasadniczą część płaconego czynszu, bez obniżenia stawek Radpecu można spodziewać się wręcz bankructwa wielu gospodarstw domowych w Radomiu, zwłaszcza, że nieuniknione wydają się bardzo znaczne podwyżki cen za energię elektryczną.

W tym roku po raz pierwszy Radpec podniósł ceny - za zgodą prezesa Urzędu Regulacji Energetyki - pod koniec ubiegłego sezonu grzewczego (zgodnie ze zmianą taryf z 1 marca 2018 roku). Druga podwyżka wejdzie w życie 15 października. Zmiany cen ciepła wywołały już burzę wśród radomskich samorządowców. 14 września w jednej z audycji radiowych zapowiedź podwyżek ujawnił jeden z działaczy Prawa i Sprawiedliwości. Tego samego dnia prezydent Radosław Witkowski zwołał w trybie pilnym konferencję prasową, podczas której zakomunikował, że nie zgadza się na podwyżki cen ciepła produkowanego przez spółkę Radpec. Wymijająco odpowiadał na pytania skalę podwyżek, nie odpowiedział też wprost na pytanie: Czy zarząd Radpecu informował prezydenta o wnioskach składanych do prezesa Urzędu Regulacji Energetyki?".

"Zażądałem od zarządu Radpecu podjęcia wszelkich działań, które zmierzają do tego, aby ta nowa taryfa nie weszła w życie. Radomianie za ciepło nie zapłacą więcej" - powiedział prezydent Radosław Witkowski.

Niestety zapłacą. 28 września Ewa Dobrzańska - Trela, kierownik Działu Relacji Zewnętrznych przedsiębiorstwa Radpec przesłała do redakcji komunikat, w którym informuje, że nowa taryfa wchodzi w życie 15 października. Jak nowe taryfy uderzą nas wszystkich po kieszeni?

Pozostało jeszcze 92% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
jp

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.