Jolanta Zielazna

Dla radnych była to dobra kadencja - porównujemy oświadczenia majątkowe

Na zdjęciu:Maciej Glamowski (lewy górny róg)Olga Krut-Horonziak (prawy górny róg)Mirosław Jamroży (lewy dolny róg)Anna Trojanowska (prawy dolny róg) Fot. archiwum Polska Press Na zdjęciu:
Maciej Glamowski (lewy górny róg)
Olga Krut-Horonziak (prawy górny róg)
Mirosław Jamroży (lewy dolny róg)
Anna Trojanowska (prawy dolny róg)
Jolanta Zielazna

Którym radnym miejskim od początku kadencji materialnie poprawiło się najbardziej? Już w 2016 roku znacząco odczuli to radni Zjednoczonej Prawicy, czyli PiS, Solidarnej Polski i Porozumienia Jarosława Gowina. W ubiegłym roku nie było inaczej. Pokazują to oświadczenia majątkowe.

W obecnej kadencji skokową poprawę sytuacji widać głównie u radnych miejskich związanych ze Zjednoczoną Prawicą, czyli PiS, Solidarną Polską i "Porozumieniem" Jarosława Gowina.

Po wygranych przez PiS wyborach parlamentarnych, w ciągu 2016 roku dostawali dobrze płatne posady dyrektorów państwowych spółek, członków rad nadzorczych itp. Za tym poszły pieniądze dużo większe od dotychczasowych. Widać to było w oświadczeniach majątkowych składanych za 2016 rok. W 2017 te prawidłowości się utrzymały.

Porównaliśmy oświadczenia majątkowe za 2014 i za 2017 rok radnych prezydenckich miast w regionie. Co z nich wynika? Kto się wzbogacił, a kto stracił oszczędnośći przez ten czas? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 88% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Jolanta Zielazna

Emerytury, renty, problemy osób z niepełnosprawnościami - to moja zawodowa codzienność od wielu, wielu lat. Ale pokazuję też ciekawych, aktywnych seniorów, od których niejeden młody może uczyć się, jak zachować pogodę ducha. Interesuje mnie historia Bydgoszczy i okolic, szczególnie okres 20-lecia międzywojennego. Losy niektórych jej mieszkańców bywają niesamowite. Trafiają mi się czasami takie perełki.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.