Debata z uczniami o cyberprzemocy

Czytaj dalej
Fot. Policja
Andrzej Gurba

Debata z uczniami o cyberprzemocy

Andrzej Gurba

Miasteccy policjanci przeprowadzili debatę dotyczącą cyberprzemocy. Mundurowi omówili przypadki przestępstw, z jakimi mieli do czynienia oraz zadania policji w walce i zapobieganiu cyberprzestępczości.

Cyberprzemoc to stosowanie przemocy poprzez: prześladowanie, zastraszanie, nękanie, wyśmiewanie innych osób z wykorzystaniem internetu i narzędzi typu elektronicznego, takich jak: SMS, e-mail, witryny internetowe, fora dyskusyjne w internecie, portale społecznościowe i inne. Dotyczy to zazwyczaj dzieci i młodzieży i staje się nową odmianą przemocy rówieśniczej.

- Wczorajsza debata w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Miastku była zwróceniem uwagi na problem przemocy w sieci - mówi Michał Gawroński, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Bytowie. - Wykład skierowany był do uczniów szkoły średniej. Miasteccy policjanci podczas spotkania omówili zagadnienia prawne związane z cyberprzemocą. Mundurowi opowiedzieli o przypadkach przestępstw, z jakimi spotkali. Przekazali również swoje spostrzeżenia i kierunki działań policji w celu zapobiegania przestępstwom w sieci. Spotkanie miało charakter informacyjny i prewencyjny.

Uczniowie dowiedzieli się nie tylko, jakie konsekwencje prawne grożą m.in. za stalking, znieważanie, poniżanie czy szykanowanie za pomocą internetu czy różnych aplikacji, ale także gdzie mogą uzyskać pomoc, kiedy staną się ofiarą cyberprzemocy.

Takie spotkania policjantów z uczniami odbędą się także w innych szkołach ponadgimnazjalnych.

Andrzej Gurba

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.