Czytelniczka: Wagmostaw w Zielonej Górze zaśmiecony. Starajmy się w tych dniach także dbać o nasze otoczenie

Czytaj dalej
Fot. Czytelniczka z Zielonej Góry
kali

Czytelniczka: Wagmostaw w Zielonej Górze zaśmiecony. Starajmy się w tych dniach także dbać o nasze otoczenie

kali

Czytelniczka napisała do nas, że bardzo zaśmiecony jest Wagmostaw. Podobnych sygnałów otrzymujemy więcej. Apelujemy do służb o porządek, ale także do mieszkańców, którzy przecież powinni zostać w domu. Jeśli już musicie wyjść na krótki spacer - nie śmiećcie!

- Obecnie wszyscy zajmujemy się najważniejszym problemem, który nas otacza, ale nie zwalnia to nas z obowiązku dbania o nasze środowisko, zwłaszcza na te, na które mamy wpływ – napisała do nas zielonogórzanka. - Wagmostaw, chluba naszego miasta, a wokół niego śmieciowisko, którego nie widzą firmy, które zajmują się utrzymaniem miasta w czystości. Kaczki, które pływają pomiędzy śmieciami; na skarpie, wzdłuż potoku zwały śmieci, szkła, odpadów. Nie leżą tam od paru dni, są przykryte liśćmi, gałęziami i następnymi śmieciami.

Przykro na to patrzeć

Jak podkreśla zielonogórzanka, jej intencją jest, aby w to miejsce zostały wysłane służby, które mają za zadanie utrzymanie terenów zielonych w czystości.

Przykro patrzeć, jak ptaszki buszują, zamiast wśród roślin -w ludzkich odpadach...

Jak dowiedzieliśmy się w Zakładzie Gospodarki Komunalnej w Zielonej Górze, pracownicy w miarę możliwości sprzątają skwery i parki. Jednak teraz – wiadomo jak wszędzie – występują różne problemy, a ZGK skupia się przede wszystkim na pracach, związanych z walką z konorawirusem. Odkaża przystanki autobusowe, kosze, poręcze itd.

Pomóżmy innym i nie śmiećmy, zostańmy w domu

Apelujemy też do mieszkańców, by szczególnie teraz dbać o otoczenie. Wszyscy mamy zostać w domu, by pomóc sobie, swoim bliskim, a także szpitalom i pracującej w nich kadrze. A jeśli już wyjedziemy na krótki spacer z psem (bo tylko takie są dozwolone), nie śmiećmy dookoła. Zadbajmy także o pracowników ZGK, którzy w tym czasie mają się zajmować przede wszystkim walką z koronawirusem. Podobnie ze śmieciami. Zgniatajmy je plastikowe butelki, kartony, starajmy aż tak dużo nie produkować odpadów, by wielkie góry nie zalegały w śmietnikach, które są opróżniane według harmonogramów.

ZOBACZ TEŻ

BACHUS ŻYJE RAZEM Z MIASTEM

POLECAMY TEZ

CO SIĘ TU ZMIENIŁO?

Zobacz też: Pierwsze mikroskopowe zdjęcia koronawirusa. Efekt pracy rosyjskich naukowców

kali

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.