Szymon Spandowski

Czy muzeum generał Elżbiety Zawackiej powstanie w Forcie Świętego Jakuba? Będą zbierane podpisy pod petycją do ministra kultury w sprawie

Władze Torunia chcą ulokować bazę „Zo”, czyli muzeum generał Elżbiety Zawackiej - w Forcie Świętego Jakuba Fot. Sławomir Kowalski Władze Torunia chcą ulokować bazę „Zo”, czyli muzeum generał Elżbiety Zawackiej - w Forcie Świętego Jakuba
Szymon Spandowski

W sobotę i niedzielę w Toruniu będą zbierane podpisy pod petycją do ministra kultury w sprawie powstania muzeum „Zo”. Interwencje polityczne jak dotąd nie odniosły skutku. Czy apel poparty podpisami mieszkańców Torunia przekona szefów resortu kultury?

W sobotę i niedzielę, między godz. 11 i 17, przy głównym budynku Urzędu Miasta Torunia oraz na rogu Rynku Staromiejskiego będą zbierane podpisy pod petycją do ministra kultury w sprawie utworzenia muzeum generał Elżbiety Zawackiej.

- To pozytywna akcja dla Torunia - mówi posłanka Iwona Michałek (Porozumienie), jednak z inicjatorek zbiórki. - Robimy to, aby przekonać decydentów, że warto w Toruniu takie muzeum stworzyć.

„Projekt ma wyjątkowe znaczenie dla dziedzictwa historycznego i kulturowego dlatego też w pełni zasługuje na statut muzeum państwowego oraz dofinansowania ministerialnego - czytamy na stronie Fundacji gen. Elżbiety Zawackiej. - Apel z prośbą o utworzenie muzeum oraz podpisy chcemy przedstawić ministrowi kultury i dziedzictwa narodowego Panu Piotrowi Glińskiemu”.

Muzeum, jak wiadomo, miałoby powstać w Forcie Świętego Jakuba. To ogromny obiekt, znajdzie się więc w nim dość miejsca, aby opowiedzieć historię stulecia, w którym żyła Elżbieta Zawacka (1909-2009).

W dalszej części artykułu m.in. o tym jakie zmiany nastapilyby w Forcie Świętego Jakuba

Pozostało jeszcze 64% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Szymon Spandowski

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

PISS

Pani Prof. I Generał jest z innej farmacji zbrojnej, z AK.
A ta wg PISu to margines walki zbrojnej Polaków.
Gdyby była awanturnikiem, być może mordercą to co innego.
Ale z Ak?

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.