Czujniki demonstracyjne, mobilna stacja - czyli jak miasto Poznań chce walczyć ze smogiem

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Śmigielski
Marta Danielewicz

Czujniki demonstracyjne, mobilna stacja - czyli jak miasto Poznań chce walczyć ze smogiem

Marta Danielewicz

Miasto ma kilka pomysłów jak polepszyć w mieście jakość powietrza i w jaki sposób walczyć z trucicielami. Na razie większość planów jest we wstępnej fazie, ale urzędnicy są dobrej myśli.

Tylko w styczniu na stacji zlokalizowanej na Polance odnotowano dwa dni z przekroczeniami, a na stacji na Dąbrowskiego sześć. Z kolei na manualnych stacjach przy ul. Chwiałkowskiego (po dekomunizacji ulic: Jana Spychalskiego) i przy Szymanowskiego takich dni było łącznie osiem. Luty nie wyglądał dużo lepiej. Na Polance odnotowano sześć dni z przekroczeniami, na Dąbrowskiego aż dziewięć.

Pozostało jeszcze 92% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marta Danielewicz

Zajmuję się głównie tematyką z zakresu ochrony środowiska, śledzę także rozwój lokalnego biznesu. Tropię afery toksyczne, bacznie obserwuję zmiany w świadomości i prawie dotyczące ochrony środowiska. Staram się rzetelnie i na bieżąco informować przed jakimi wyzwaniami stoimy w obliczu zmian klimatycznych, stepowienia Wielkopolski i suszy. Z kolei w biznesie podziwiam nowe rozwiązania technologiczne, kibicuję małym i dużym firmom, stosującym się do zasad CSR, piszę o prawach pracownika, a także o tych, którzy o nie walczą.
Prywatnie mam szczęście być właścicielką psa, który został interwencyjnie odebrany z pseudohodowli, lubię dobrą kuchnię, niskobudżetowe podróże po świecie, a także filmy animowane.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.