Czerwony dywan dla wymagających poznaniaków

Czytaj dalej
Fot. Wittchen Jakub
Anastazja Bezduszna

Czerwony dywan dla wymagających poznaniaków

Anastazja Bezduszna

Ponad 14 tysięcy wytrawnych i słodkich przekąsek, litry szampana i kawy, 200 osób personelu, ponad 300 modelek i modeli prezentujących kolekcje na kolejny sezon, czerwony dywan i gwiazdy z całej Polski - wszystko to czekało na poznaniaków podczas VIII edycji Klubu Starego Browaru.

Spotkania Klubu, odbywające się od czterech lat, są wyjątkowe, a zasięg oddziaływania tego wydarzenia już kilka edycji temu wykroczył poza granice Wielkopolski. Dwa razy w roku - jesienią i wiosną - organizatorzy zapraszają na spotkanie z pięknem w różnych jego odmianach.

Każdy wieczór zaczyna się od pokazu reżyserowanego przez prawdziwą szarą eminencję polskiej mody - jurorkę Top Model Katarzynę Sokołowską. To prawdziwa gratka dla miłośników nowych trendów. Ubrania marek, które obecne są w butikach Starego Browaru dla najlepszych polskich modelek i modeli, wybiera nie byle kto - Maria Szaj, szefowa działu mody „Twojego Stylu”.

Czym różnią się show-biznesowe imprezy w Warszawie od tych w Poznaniu?

Źródło: Dzień Dobry TVN

Na wybiegu można zobaczyć znane twarze między innymi z programu Top Model. Podczas kilku ostatnich edycji Klubu pojawili się finaliści czwartej edycji - m.in. Osi Ugonoh, Michał Baryza i Marta Sędzicka. I zwyciężczyni trzeciej - poznanianka Zuzanna Kołodziejczyk. A to dopiero początek. Po pokazie następuje kulturalno-artystyczna część wieczoru: spektakl, koncert, widowisko taneczne.

- Wszystko zaczęło się od chęci stworzenia wydarzenia, które zaspokoi nawet najbardziej wymagające gusta poznaniaków - mówi Marta Klepka, dyrektor Hotelu Blow Up Hall, partnera Klubu Starego Browaru. - Zapraszamy znanych artystów, piosenkarzy, tancerzy, dziennikarzy.

Na spotkania Klubu do Poznania przyjeżdżają m.in. Grażyna Wolszczak, Piotr Ma-chalica, Hanna Śleszyńska, Joanna Brodzik, Maria Pakulnis, Mirosław Kropielnicki, Anna Oberc, Magdalena Kumorek, Piotr Gąso-wski, Grzegorz Turnau, Zbigniew Wodecki, Dorota Wellman i Marcin Prokop. A także znani poznaniacy: Katarzyna Bujakiewicz, Mezo, Sylwia Grzeszczak, Bartek Jędrzejak.

- Po występie gwiazdy bawią się razem z nami i zachęcają gości do wspierania akcji charytatywnych - dodaje Marta Klepka. Te stały się nieodłączną częścią Klubu. Do tej pory zbierano środki na rzecz Fundacji Dawcy Szpiku, „Zdążyć z pomocą” i Stowarzyszenia Wsparcie Seniora. Zwieńczeniem wieczoru jest kolacja, w czasie której Tomasz Purol, szef kuchni restauracji Blow Up Hall i jego zespół, serwują coś wyjątkowego.

Anastazja Bezduszna

Wiedza daje wolność – tak brzmi moja dewiza życiowa. Wierzę w połączenie dziennikarstwa „starej szkoły” - szukania informacji w wielu źródłach i dokładnego ich sprawdzania z nowoczesnymi technologiami, dlatego chętnie po nie sięgam. Film lub galeria nie zastąpi solidnie napisanego tekstu, ale może go wzbogacić, a obraz czasem bardziej przemówi do wyobraźni.

Interesuje mnie wszystko to co składa się na codzienność: sprawy konsumenckie, ekologia na co dzień, zero waste. Bliskie są mi także tematy edukacyjne, zwłaszcza dotyczące szkolnictwa wyższego oraz te związane ze zdrowiem Wielkopolan.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.